E-SPOR Haberler MOBA

LPL, COVID-19’un yayılmasını önlemek için Online devam edecek!

LPL (League of Legends Pro League), COVID-19’un yayılmasını önlemek ve oyuncuların, koçların, takım personelininin ve çalışanların “sağlığını ve güvenliğini korumak” için 2022 Spring Split’i normal sezonun geri kalanında çevrimiçi devam edecek.

15 Mart’tan itibaren maçlar Online oynanacak. LGD ve WE, Hangzhou ve Xi’an’daki kendi stadyumlarından oynayacak, ancak diğer tüm takımlar evden yarışacak.

Spring Split’in normal sezonu 10 Ocak’ta başladı ve 25 Mart’a kadar sürmesi bekleniyor. Playofflar için bir tarih henüz açıklanmadı, ancak önceki yılın programı devam ederse birkaç gün içinde başlayabilir. Ancak bu yeni gelişmenin ardından playofflar ertelenebilir.

Sıralamadaki ilk yedi takım playofflara kalacak ve kazanan, Sezon Ortası Davetinde Çin’i temsil edecek. Halihazırda Victory Five, Royal Never Give Up, Weibo Gaming, JD Gaming, EDward Gaming, LNG Esports ve Top Esports sıralamaya giriyor.

Başka yerlerde, Kore’nin bölgesel ligi olan LCK’deki takımlar da COVID-19’dan etkilendi. Son birkaç hafta içinde, çok sayıda oyuncu karantinaya alınmak zorunda kaldı ve bu da takımların yedek oyuncu almasına yol açtı. Sadece geçen hafta Fredit BRION ve Liiv SANDBOX oyuncuları virüs nedeniyle kritik maçları kaçırdı.

0
0
0
0
0
48
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish