Teknoloji

Sony, Playstation 5 için 1440p desteğini test etmeye başladı

Sony, PlayStation 5 konsolu için çok talep edilen bir eklenti olan 1440p çözünürlük desteğini test etmeye başlıyor. Test kullanıcıları, bugün 1440p desteği, kütüphaneleri için seçilmiş oyun listeleri ve yeni sosyal özellikler içeren yeni bir PS5 sistem yazılımı betasına erişebilecek.

Yeni 1440p video çıkışı seçeneği, PS5 sahiplerinin uyumlu TV ve monitörlerde bu çözünürlüğü seçmesine olanak sağlayacak. Oyunlar 1440p’yi destekliyorsa, yerel 1440p çıkışı desteklenecektir, ancak aksi takdirde 4K oyunlar, 1440p çıkışına kadar süper örnekleme yaparak kenar yumuşatmayı iyileştirmeden faydalanacaktır.

Playstation 5

Beta yazılımına sahip PS5 sahipleri, HDMI bağlantılı ekranlarının PS5 panosunun ekran ve video bölümünde 1440p’yi destekleyip desteklemediğini kontrol edebilecek. Sony, Değişken Yenileme Hızı özelliğinin 1440p’de desteklenmeyeceği ve PS5’te yalnızca 1080p ve 4K’da çalışacağı konusunda uyarıyor.

Bu son PS5 yazılım güncellemesi, oyunlarınızı düzenlemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış oyun listelerini de içerir. Ana oyun kitaplığından oyun listeleri oluşturabilirsiniz ve her liste 100’e kadar oyunu destekler. Toplamda 15 oyun listesi sınırı vardır ve listelere disk, dijital ve stream oyunların tümü eklenebilir. Esasen içine birden fazla oyun ekleyebileceğiniz klasörlerdir.

Playstation 5 1440p desteği

İlginizi Çekebilir: NVIDIA Görüntü Ölçeklendirme Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Sony ayrıca, arkadaşlarınızdan ekranlarını paylaşmaya başlamalarını istemek için bir istek seçeneği ve bir partiye katıldığınızda bir arkadaşınızın devam eden oyununa ne zaman katılabileceğinizi size bildirmek için yeni bildirimler de dahil olmak üzere yeni sosyal özellikler ekliyor. Ayrıca partilerde çıkartmalar ve sesli mesajlar gönderebilecek ve tercih ettiğiniz ayarı seçmeden önce 3D ses ile normal stereo arasındaki farkı kolayca karşılaştırabileceksiniz.

Sony, bu yeni Playstation 5 yazılımını bugün beta test kullanıcıları ile test ediyor ve muhtemelen önümüzdeki aylarda bu özellik tüm PS5 sahiplerine sunulacak.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir