Haberler

Zelda: Breath of the Wild 2, 2023’e ertelendi

Nintendo’nun uzun zamandır beklenen The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu ertelendi. Seri yapımcısı Eiji Aonuma, Nintendo Switch oyununun 2023 bahara ertelendiğini söyledi.


Aonuma, “Bu yıl piyasaya çıkmamızı dört gözle bekleyenler için özür dileriz” dedi. “Daha önce açıklandığı gibi, bu devam oyunundaki macera, önceki oyunda olduğu gibi sadece yerde değil, aynı zamanda gökyüzünde de gerçekleşecek. Bununla birlikte, genişletilmiş dünya bunun ötesine geçiyor, yeni karşılaşmalar ve oyun öğeleri de dahil olmak üzere keyfini çıkarabileceğiniz çok daha çeşitli özellikler olacak. Bu oyunun deneyimini özel kılmak için tüm geliştirme ekibi bu oyun üzerinde özenle çalışmaya devam ediyor, bu yüzden lütfen bir süre daha bekleyin.”

Nintendo, daha önce Switch oyunu için bir 2022 yayın penceresi bildirmişti, ancak hiçbir zaman kesin bir çıkış tarihi açıklamadı.

Breath of the Wild’ın isimsiz devamı, Zelda serisinin geleceği hakkında ipuçlarıyla dolu gizemli bir fragmanla Haziran 2019’da duyuruldu. Nintendo, E3 2021’de Link’in Hyrule üzerindeki gökyüzündeki bir sonraki macerasını anlatan yeni bir fragman gösterdiğinde 2021 yılına kadar oyun hakkında nispeten sessiz kaldı ve 2022 sürümü için Switch’in devamını belirledi.

Orijinal The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 2017’de Nintendo Switch ve Wii U için piyasaya sürüldü. Oyun, Zelda serisine keşfedilecek geniş bir açık dünya vererek oyuncuların Hyrule dünyasını kendi hızlarında fethetmelerine ve kendi hızlarını geliştirmelerine izin verdi. Breath of the Wild, ticari ve kritik bir başarıydı ve açık dünya oyunlarının tasarımı üzerinde derin bir etkisi oldu.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR