Oyun Rehberler

Anime Nedir?

Anime nedir? Anime kelimesi, Japonya’da yapılan elle çizilmiş veya bilgisayar animasyonu için kullanılan genel bir terimdir. Bu tanım, diğer dillerdeki, özellikle İngilizce’deki animasyon terminolojisine benzer ve kafa karıştırıcıdır, ancak anime’nin benzersiz çizim stili bunu yapar. Kendisini esas olarak Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen mangalardan ayırır. Animeyi benzersiz kılan özellikler, renkli grafikleri, mükemmel karakter özellikleri ve belki de biraz abartılı temalarıdır.

İlgili: Amazon Prime Nedir?

Anime nedir? 1907 ile 1911 yılları arasında oluşturulan, dünyanın en eski animasyonu olan “hareketli resimler” üç saniyelik tekrar eden görüntülerdir. Tabii 1907’den günümüze. Aralarında Studio Ghibli, Gainax ve Toei Animation gibi ünlü isimlerin de bulunduğu yüzlerce aktif stüdyo çalışmaya başladı.

Anime’yi bu şekilde geliştirmek, Japon olmayan kaynakların 2000’ler boyunca birçok farklı dilde seslendirilen benzer ürünleri tanıtmasına izin verdi. Büyüklü küçüklü binlerce anime dizisi ve filmi çizilmiş ve canlandırılmıştır. Bu durum Japonya’da ses sanatçısı ve karatahta sanatçısı gibi mesleklerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Aynı zamanda Avrupa ve Amerika’da popüler olan South Park, Adult Swim, Nickelodeon gibi daha birçok dizi, çizgi film ve kanalda da anime kavramından bahsedilmektedir. Anime ürünleri dünyanın dört bir yanındaki takipçilerinin evlerini fethetti. Bunun dışında Hayao Miyazaki’nin Ruhların Kaçışı, Howl’s Walking Castle’dan sonra dünyanın en çok hasılat yapan animasyon filmi.

Hayao Miyazaki’nin yedi ödül kazanan ve 19 dalda aday gösterilen Prenses Kaguya’nın Hikayesi 2015 başında Türkiye’de de gösterildi.

Avatar for Elanur Oktay

Elanur Oktay
The Gamer Station Media platformumuzun içerik sağlayıcısıdır. TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir