Genel Haberler

Apple’ın VR kulaklığının 2023’e ertelendiği bildirildi!

İlk gecikme pek de şaşırtıcı değil.

Apple’ın VR/AR kulaklığının 2022’de piyasaya çıkabileceğine dair bazı inandırıcı söylentilerin ardından, şirket görünüşe göre kulaklığını 2023’e itti.

Apple’ın VR/AR kulaklığının ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılması bekleniyordu, ancak teknik sorunlar ortaya çıktı ve Bloomberg’e göre sürüm penceresini 2023’e taşıdığı bildirildi. Bloomberg ile konuşan isimsiz bir kaynak, gecikmenin “aşırı ısınma, kameralar ve yazılımla ilgili geliştirme zorluklarının yolda kalmayı zorlaştırmasından” kaynaklandığını bildirdi. Gecikme, heyecanı bir süre daha geciktirse de tam bir sürpriz değil.

MacRumors tarafından hazırlanan önceki bir rapor, Apple’ın VR/AR kulaklığı için sürüm penceresini 2022’nin 4. çeyreğine yerleştirdi. Q4 2022 sürüm penceresiyle, büyük veya küçük herhangi bir gecikme, sürümü 2023’e kaydırmış olabilir. Kitlesel üretimdeki aksaklıkların, Ekim 2021’den bu yana Apple’ın kulaklıklarının lansman penceresini 2023’ün başlarına taşıdığı söyleniyor ve bu da AR/VR kulaklığı için 2023 gecikmesi haberini daha da az sürpriz yapıyor.

Apple kulaklığı, Google Lens’in AR işlevini ve Oculus Quest 2 gibi VR kulaklıkların oynanabilirliğini birleştirmeyi amaçlıyor. Apple’ın başa takılan ekranının çift yüksek çözünürlüklü 8K ekran kullanması bekleniyor. Ek olarak, kulaklığın baş ve göz takibi, bir düzine kadar kamera tarafından bilgilendirilir. Beklendiği gibi, Apple’ın kulaklığının çalışması için Apple ailesinin bir üyesine bağlı olması gerekecek.

Apple, bildirilen gecikme hakkında henüz resmi bir yorum yayınlamadı.
Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR