Haberler

Far Cry 6’daki Assassin’s Creed Easter Egg Bir Ölüm Tuzağı!

Far Cry 6’daki Assassin’s Creed easter egg’i oyuncuları bir İnanç Sıçraması gerçekleştirmeye teşvik edebilir, ancak bu aslında bir ölüm tuzağından biraz daha fazlasıdır.

Far Cry 6, Assassin’s Creed Paskalya yumurtalarını zekice yerleştirilmiş Leap of Faith referansları şeklinde sunarken, oyunculara aşağıdaki saman yığınına atlamamaları tavsiye edilir. Yaklaşık 15 yıldır, Ubisoft geliştiricileri, oyuncuları, çok altında bir saman yığını bulunan yüksek bir gözetleme noktasını gözetleme üzerine atlamak için eğitti. Assassin’s Creed’deki İnanç Sıçraması böylece serinin oyun deneyiminin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Doğal olarak, Ubisoft tarafından yayınlanan ve yayınlanmayan diğer birkaç oyun, sık sık performatif sıçramaya atıfta bulunmakta.

The Witcher 2: Assassins of Kings, saman yığını içinde yatan ve İnanç Sıçraması pozunda mükemmel bir şekilde konumlandırılmış beyaz cüppeli ölü bir adamdan oluşan böyle bir Paskalya yumurtasına sahipti. Kullanıcılar, Ajan 47’nin tüfek dürbününden bakarken, bir gökdelenin çıkıntılı tahta parçasının üzerinde diz çökmüş birini görebilirler; 47 hedefi başarıyla öldürürse, gizemli karakter düşecek ve ardından uzaktan bir Kartal çığlığı sesi gelecekti. The Witcher 2 ve Hitman, Leaps of Faith’e karşı tavsiye veriyor gibi görünüyor… Far Cry 6 hayranlarının Yara adasını keşfederken hatırlamaları iyi olur.

Kotaku tarafından bildirildiği üzere, birçok kullanıcı Far Cry 6’da Leap of Faith atlama noktaları fark etti. Aşağıdaki hızlı bir bakış, yakınlarda bir Kartal gaklama sesiyle tamamlanan stratejik olarak yerleştirilmiş bir samanlığı göstermektedir. Assassin’s Creed’in bize öğrettiği gibi zıplamak için mükemmel bir fırsat, değil mi? Yanlış! Redditor SarumanTheSack kısa süre önce neden ve ktronatron‘un kulelerden atlamaya karşı uyarmak için bir PSA yayınladığını gösterdi. Aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi, rahat görünen saman yığını kesin ölümden başka bir şey değildir.

Far Cry 6 geliştiricilerinin neden bu özel Paskalya yumurtasını yaratıp oyuncuların istediği gibi kullanmasına izin vermediğini kimse anlamış değil. Ancak, düzgün bir oyun mekaniğinin bir seride çalışması, benzer şekilde diğerine iyi çevrildiği anlamına gelmez.

0
0
0
0
0
31
0

Bir cevap yazın

X