Haberler

Big Boy Kraid Metroid Dread’de Geri Dönüyor

Nintendo, bu sabah Samus Aran’ın 8 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Switch oyununda masaya getirdiği farklı becerilere sahip franchise kahramanını detaylandıran bir videoyla birlikte bazı yeni Metroid Dread bilgilerini yayınladı. yıllardır ortalıkta görünmeyen bir düşman, şanlı geri dönüşünü yapıyor.

Kraid ilk olarak 1986’da orijinal Metroid’deki birkaç bossdan biri olarak sahneye çıktı ve Samus’un kendisinden biraz daha büyük olan küçük, sivri uçlu bir canavar olarak göründü. Kraid, ödül avcısının ana rakibi olmaya devam edecek olan uzay ejderhası Ridley tarafından geri planda bırakıldı. Kraid, seriden sessizce kaybolmadan önce 1994’ün Super Metroid ve 2004’ün Zero Mission oyunlarının yeniden çevrimi için önemli değişiklikler aldı.

Eski Retro Studios sanatçısı Gene Kohler’a göre, Kraid’i 2002’nin Metroid Prime’ında, Samus’un oyunun sondan bir önceki düşmanı olarak hareket eden, Uzay Korsanı tarafından dirilen bir Space Pirate versiyonu olan Meta Ridley ile eşit bir boss savaşı yaparak öne çıkarma planları vardı. İş, modelleme ve kaplama aşamasını geçemedi. Ne yazık ki, tüm Kraidler lansmandan önce oyundan kaldırıldı, ancak Kohler, yukarıda belirtilen röportaj sırasında Kraid’in modelinin bir görüntüsünü sağlama nezaketini gösterdi.

Bir başka eski Retro çalışanı olan Greg Luzniak, 2015 yılında, Kraid Metroid Prime’ın çıkışına kadar hayatta kalsaydı, Kraid ile olası bir savaşın nasıl görüneceğine dair konsept paylaştı.

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR