E-SPOR Haberler Oyun-İş Dünyası

Coca-Cola, Wild Rift Esports’un global ortağı oldu

Riot Games, Perşembe günü paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Coca-Cola ve Wild Rift Esports arasında çok yıllı, küresel bir ortaklık kurdugunu duyurdu. Coca-Cola, yeni mobil esporun rekabetini ilk yılına girerken Wild Rift’in kurucu ortağı olacak.

Riot Games Wild Rift Esports’un global başkanı Leo Faria, Coca-Cola’nın küresel bir ortak için en iyi seçim olduğunu, çünkü hedeflerinin Riot’un Wild Rift Esports’u büyütmek için yapmaya çalıştıklarıyla uyumlu olduğunu söyledi.

Faria bir röportajda, “Görüşmelerimizde vizyonumuzu paylaştıkları çok açıktı” dedi. “Mobilin geleceğine çok inanıyorlardı.”

Faria, mobil oyunlardaki patlamaya inanmanın yanı sıra, Riot’un esporlarında erişilebilirliği teşvik etme ve onu gerçekten küresel bir şey haline getirme arzusunu da paylaştığını söyledi.

Geçmişte Coca-Cola, League of Legends ile ortaklık kurmuştu. Bu önceden var olan tarih ve şirketin küresel varlığı da ortaklığın oluşturulmasında büyük faktörlerden biriydi. Faria, ortaklığın Riot’un normalde elde edemeyeceği mekanlara ve yeteneklere kapı açacağını da söyledi. Coca-Cola’nın canlı etkinliklere ev sahipliği yapma geleneğini sürdürmesini bekliyor.

Basın açıklamasına göre, Coca-Cola, Wild Rift için “benzersiz hayran deneyimleri” yaratmada yer alacak. Coca-Cola’nın en son dijital kampanyası, Wild Rift Esports’tan sahneler içeriyor. Riot Games’te League of Legends: Wild Rift’in baş yapımcısı Alan Moore basın açıklamasında, “Wild Rift’e yeni özellikler ve içerik eklemeye devam ederken onların desteğini almak, oyun içinde ve dışında yeni olasılıkların kilidini açacak.” Dedi.

The Coca-Cola Company global başkanı Selman Careaga, “Önümüzdeki aylarda ve yıllarda dünya çapında daha fazla hayrana yeni içerik ve deneyimler getirmek için Wild Rift ekibiyle yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Wild Rift’in ilk uluslararası turnuvası Wild Rift Icons Global Championship, bu yaz bölgesel etkinliklere katılmak için yarışan takımlarla gerçekleşecek.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR