Haberler

Control oyununun geliştiricisi Remedy, Tencent ile oynaması ücretsiz bir nişancı oyunu yapıyor

Remedy, yaklaşmakta olan çok oyunculu nişancı oyunuyla ilgili ilk detayları açıkladı. Şu anda kod adı Vanguard olan oyun, oynaması ücretsiz bir nişancı oyunu olacak ve Tencent ile ortaklaşa yayınlanacak. Oyun Unreal Engine kullanılarak geliştirilecek ve muhtemelen PvE olacak.

Stüdyo, oyunun arkasındaki ekibin, özellikle devam eden bir çevrimiçi çok oyunculu oyun oluşturmak için 2018’de Remedy tarafından bir araya getirildiğini söyledi. Duyuruya göre, Vanguard şu anda erken yapım aşamasında.

Vanguard, piyasaya sürüldüğünde Remedy tarafından Asya dışındaki tüm pazarlarda yayınlanacak, burada yerelleştirilecek ve Tencent tarafından yayınlanacak. Yeni ortaklık ayrıca Tencent’e Vanguard’ın mobil versiyonunu oluşturma haklarını da veriyor.

Bu yeni nişancı oyunu, Remedy’nin üzerinde çalıştığı tek proje değil. Geliştirici ayrıca, bu ayın başlarında yeni bir fragman yayınladığı, oynaması ücretsiz nişancı CrossfireX için yeni bir hikaye modu üzerinde çalışıyor.

Bu daha nişancı odaklı oyunların yanı sıra Remedy, yakın zamanda ortaya çıkan devam oyunu Alan Wake 2 ile kendi serüvenine geri dönüyor. Bu, geliştiricinin 2003’te piyasaya sürülen Max Payne 2’den bu yana ilk devam oyunu olacak.

Ortaklık duyurusu, Vanguard için (veya gerçek adı ne olursa olsun) olası bir çıkış tarihinden bahsetmiyor, ancak oyun geldiğinde PC ve konsollarda mevcut olacak.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR