Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

DICE, göze batan oyun sorunlarını çözmek için iki Battlefield 2042 güncellemesi getirecek!

Battlefield 2042’nin yapımcıları, bir dizi performans sorunuyla, eksik özelliklerle ve Steam’deki berbat kullanıcı inceleme puanlarıyla karşı karşıya kaldıklarında, Şükran Günü’nde bir oyun güncellemesi vaat eden bir hasar kontrol notu yayınladılar.

EA DICE Salı günü, “Dünyanın dört bir yanındaki ekipler, gelişmek ve oyunda iyileştirmeler sunmak için 7/24 çalışıyor” dedi. “Önümüzdeki haftalarda en az iki büyük oyun güncellemesini onayladık ve yaptığımız değişikliklerin yanı sıra Battlefield 2042’ye gelen yeni içerikler hakkında sürekli olarak burada iletişim halinde olacağız.”

Franchise tarihinde ilk kez yalnızca çok oyunculu bir oyun olan Battlefield 2042, 19 Kasım’da piyasaya sürüldü. Lansmandan hemen önce yapılan bir oyun güncellemesi, erken erişim ve incelemeler sırasında gösterilen sorunları gidermek için çok az şey yaptı. Hem oyuncular hem de eleştirmenler, gecikme ve isabet kaydı gibi temel oyun eksikliklerini bildirdiler ve sesli sohbet gibi temel bir özelliğin eksikliği, özellikle 64 oyunculu ekiplerin savaştığı bir oyun modu için sorun oluşturdu.

İsabet tespiti ile ilgili olarak DICE Salı günü “çok nadir durumlarda sunucularımızın isabet işaretçilerini doğru şekilde kaydetmediğini görüyoruz” dedi. DICE, “Bu soruna neyin neden olabileceğini belirlemek ve düzeltmeler geliştirmek için aktif olarak çalışıyoruz” dedi.

Oyuncuların canını sıkan başka bir performans sorunu, bu da nişan almayı içeriyor, Aralık ayındaki üçüncü güncellemeye kadar düzeltilmeyecek. DICE, fareyle nişan almayla ilgili olarak “bazı ayarların düzgün uygulanmadığını” keşfetti ve bir düzeltme hazır, ancak birkaç hafta sürecegini bildirdi.

Sunuculara gelince, DICE, Battlefield 2042’nin çevrimiçi hizmetlerinin büyük ölçüde “amaçladığımız hedef seviyelerinde” performans gösterdiğini söyledi. … Ancak, sunucularda oynarken karşılaşabileceğiniz ve hızlı bir şekilde çözmeye hevesli olduğumuz bazı kritik sorunlar hala var.”

Battlefield 2042’nin Xbox Series X ve PlayStation 5 için Metacritic puanı, seri tarihindeki en düşük puanı ve PC’de, yalnızca 2015’teki Battlefield Hardline’ın önünde ikinci en düşük puandır.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR