Haberler

Eski Ubisoft Oyunları İçin Üzen Karar

Ubisoft, Far Cry ve Scrabble 2007 gibi 90 eski oyunu için çevrimiçi hizmetleri sonlandırdı. Detaylar haberimizde.

Fransız video oyun devi Ubisoft, eski oyunlarının fişini çekti. Şirket, aralarında Far Cry ve Tom Clancy’s EndWar gibi yapımların da olduğu 90 oyunu için çevrimiçi

hizmetlerin sonlandırıldığını açıkladı.

Online olarak hizmet veremeyecek olan eski Ubisoft oyunları, bundan sonra yalnızca çevrimdışı oynanabilecek. Ayrıca listedeki her oyun için “oyun içi haberlerin ve oyuncu istatistiklerinin de devre dışı bırakıldığı” belirtildi.

Ubisoft Connect hizmetlerini kullanan oyunlar için Units and Challenges özelliği devre dışı bırakıldı. Fransız şirket, haritalar ve görünümler gibi içeriklerin halen açılabileceği, ancak oyun içinde alınamayacağını söyledi.

Diğer taraftan, listedeki eski Ubisoft oyunları, mevcut tüm platformlarda çevrimiçi destekten mahrum kalmayacak. Örneğin Rayman Origins, yalnızca PC, PlayStation 3 ve Xbox 360’taki sunucularını kaybederken, diğer sürümleri çevrimiçi özelliklerini koruyacak. Tam listeye Ubisoft’un resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Oyun dünyasının dev markalarından biri olan Ubisoft’un yakında satılabileceği söyleniyor. Assassin’s Creed, Far Cry ve Tom Clansy’s gibi efsane serilerin arkasındaki Fransız şirket, potansiyel alıcılarla görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR