Haberler Spor

F1 22 için platformlar arası oynama özelliği geliyor!

F1 22 için platformlar arası oynama özelliği, önümüzdeki iki hafta sonu oyunculara açık olacak şekilde iki test ile başlayacak. Tam entegrasyon Ağustos sonunda geliyor.

Testler 5 – 7 Ağustos(Cuma-Pazar) ve 12 -14 Ağustos (Cuma-Pazar) arasında gerçekleştirilecek. Farklı platformlardaki oyuncular, Sosyal Yarış ve İki Oyunculu Kariyer modlarında yarışabilecekler. Çapraz oynama özelliği PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X platformlarında mevcut olacak.

Platformlar arası oynama özelliği ile çok oyunculu F1 22, 1 Temmuz’da raflara çıktığında bir lansman özelliği olarak tasarlanmıştı. Ancak belli sebeplerden dolayı biraz ertelendi. Platformlar arası oynama özelliği, F1 video oyun topluluğu tarafından uzun süredir talep ediliyor ve Codemasters bunu F1 hariç en yeni iki oyunu olan Dirt 5 ve Grid Legends’a getirdi.

İlginizi Çekebilir: EA ve LaLiga, EA SPORTS FC için çok yıllı ortaklığa giriyor

F1 22

Perşembe günkü açıklama, oyunculara, yalnızca aynı cihaza sahip olanlarla rekabet etmek isteyenler için çapraz oynamanın devre dışı bırakılabileceğine dair güvence verdi. Genel olarak, Codemasters platformlar arası oynama özelliğinin, çevrimiçi çok oyunculu modda eşleştirmeyi önemli ölçüde geliştirmesini ve sürücülerin benzer becerilere sahip diğerleriyle daha tutarlı bir şekilde eşleşmesini sağlamasını bekliyor. Ayrıca yeni özellik Formula 1 hayranlarını oyuna farklı bir konsol ailesinde sahip olan iki arkadaşın bir araya gelerek oynayabileceği, 2021’de başlatılan İki Oyunculu Kariyer modunu da geliştirmesi bekleniyor.

Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın