Haberler Spor

FIFA 23 Ultimate Team’de Kart Paketleri bulunmaya devam edecek.

İngiltere hükümetinin geçen ay video oyunu ganimet kutularına ilişkin yasaları çıkarmama kararının ardından EA, FIFA 23 oyununun Ultimate Team modunda kart paketleri içereceğini doğruladı.

EA, Eurogamer‘a yaptığı yeni bir açıklamada, kart paketlerinin oyuncuların FIFA hakkında sevdiklerinin bir parçası olduğunu düşündüğünü açıkladı.

“On yıldan uzun süredir oyunun bir parçası olan Ultimate Team ve FUT Paketlerinin, FIFA’nın oyuncuların sevdiği bir parçası olduğuna yürekten inanıyoruz. EA’dan yapılan açıklamada, oyunculara isterlerse para harcama seçeneği vermek adildir” denildi.

“Oyunumuzda harcamanın tamamen isteğe bağlıdır ve oyun yoluyla ödül kazanmak için harcamayı teşvik etmiyoruz. FUT Paketleri, ister ücretli olsun ister kazanılsın, aynı şekilde çalışır.”

Geçen ay, İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Departmanı (DCMS), İngiltere hükümetinin uygulamayı düzenleme niyetinde olmadığını açıklayarak, ganimet kutularına yönelik araştırmalarının sonuçlarını yayınladı. Rapor, herhangi bir yasa çıkarmama nedenleri olarak hükümet müdahalesinin, devam eden araştırmaların ve endüstrinin kendi kendini denetlemesinin istenmeyen sonuçları olma olasılığını belirtti.

Mart ayında bir Hollanda mahkemesi, FIFA oyunlarından ganimet kutularını kaldırmadığı için EA’nın 11 milyon dolar para cezasına çarptırılması kararını bozdu. Ultimate Team’in kumar kurallarını ihlal ettiğine karar verildi, ancak EA karara itiraz etti ve Hollanda’daki en yüksek mahkemeye itiraz etti. Hollanda apeks mahkemesi, önceki bulgunun “haksız bir ceza” olduğuna ve EA’nın para cezasını ödemesine gerek olmadığına karar verdi. Diğer bulgular, Ultimate Team’deki ganimet kutularının, Ultimate Team Modunda “daha geniş bir beceri oyunu” oluşturmaya yardımcı oldukları için şans oyunu kuralları kapsamına girmediğini ortaya koydu.

FIFA 23, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için 30 Eylül’de çıkacak.

İlginizi Çekebilir: FIFA 23 oyununda Rus kulüpleri yer almayacak!

0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish