Haberler

FPX, VCT Masters Reykjavik’e katılamayacak!

FunPlus Phoenix, Nisan ayında VCT Masters için İzlanda Reykjavik’e uçmayacak.

Riot Games’in bugün sosyal medyadan yaptığı bir açıklamada, Ukrayna ve Rusya’daki seyahat kısıtlamaları ve COVID-19 düzenlemeleri nedeniyle VALORANT ekibi turnuva için bir kadro oluşturamıyor. Bu nedenle FPX yerini Team Liquid’e bırakacak.

Riot, “Ukrayna ve Rusya’daki seyahat kısıtlamalarının yanı sıra mevcut COVID-19 düzenlemeleri uluslararası seyahat için çok sayıda zorluk yaratmaya devam ediyor.” Dedi. “Etkinliklerimiz ve rekabetçi turnuvalarımızın organizatörleri, FunPlus Phoenix kadrosunun Masters Reykjavik’e katılabilmesini sağlamak için çözümler bulmak için çalıştı. Bu seçenekler arasında, kadro kilitleme penceresinin genişletilmesi, acil durumda ikame kurallarının gevşetilmesi, vize ve seyahat izinlerinin güvence altına alınması için ilgili hükümet yetkilileriyle bağlantı kurulması yer aldı. Ne yazık ki FunPlus Phoenix, kendi hataları olmaksızın Reykjavik’te mücadele edemeyecek.”

FPX, iki Rus oyuncu, Shao ve SUYGETSU ve bir Ukraynalı oyuncu, ANGE1’den oluşan bir kadro ile EMEA Stage One Challengers’da zafer kazandı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Rus havayollarına uygulanan birçok yaptırımla birlikte, ülkeden Avrupa’ya seyahat etmek zorlu ve karmaşık olmaya devam ediyor.

Playofflarda dördüncü olan takım Liquid, FPX yerine Masters Reykjavik’te yarışacak. “Team Liquid, EMEA bölgesinin temsilcileri olarak Masters Reykjavik’e katılmaya davet edilecek.” dedi bir açıklamasında Riot Games.

10 Mart’ta FPX başka bir nedenle gündemdeydi. Dot Esports tarafından hazırlanan bir rapora göre, organizasyon Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında ANGE1’e tam maaş ödemeyi planlamıyordu. Ancak kuruluş daha sonra özür diledi ve oyuncuya tam maaşını ödeyerek hatalarını telafi etti.

Team Liquid, 10 Nisan’da Masters Reykjavík’te EMEA temsilcileri G2 Esports ve Fnatic’e katılacak.

Güncelleme 28 Mart: ANGE1, Shao ve SUYGETSU, seyahat kısıtlamaları nedeniyle İzlanda’ya gitmek için ülkelerinden ayrılamazlar, FPX yaptığı açıklamada doğruladı. Ardiis, son zamanlarda COVID-19 için pozitif test sonuçları nedeniyle oynayamıyor. “Masters turnuvasında yerimizi korumak ve olası çözümleri araştırmak için Riot ile aktif olarak iletişim kuruyoruz… Maalesef, tüm çabalarımıza rağmen bir çözüm bulamadık.”
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR