E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

SUPER Overwatch Lig’inden emekli oldu

Overwatch Ligi, bazı oyuncularının mirasıyla inşa edilmiş ve sağlamlaştırılmıştır. Bugün ligin en büyük isimlerinden biri, 5 Mayıs’ta beşinci sezon başlamadan önce kendi bölümünü kapatıyor.

San Francisco Shock tankı Matthew “super” DeLisi, aldığı kararı bugün duyurdu ve Overwatch Ligi’nde dört yıllık kariyerini sonlandırdı. 2018’deki ilk çıkışından bu yana ligdeki en popüler oyunculardan biri olan super, beş yılı aşkın bir süredir Overwatch topluluğunda bir dayanak noktası olmuştur. Daha oynamaya hak kazanmadan 17 yaşında Shock’a imza attı

Super, Mart 2018’de oynamaya hak kazandıktan sonra San Francisco’nun cornerstone oyuncularından biri oldu. 2019 ve 2020’de Shock’un şampiyonluk galibiyetlerinin kritik bir parçasıydı ve yaratıcı, agresif ana tank oyunuyla takıma liderlik etti.

Yetenekli oyununun yanı sıra super, dışa dönük kişiliği ve iletişim becerileri sayesinde Overwatch Ligi’nin bir yüzü olarak lanse edildi. Shock’un şampiyonluk galibiyetlerini tartışmak için iki kez Jimmy Fallon ile The Tonight Show’da yer aldı ve sık sık ligdeki oyuncuların vokal elçisi olarak görev yaptı.

2021’in sonunda super, Overwatch’ın durumuyla ilgili hayal kırıklığını düzenli yayınlarında defalarca dile getirdi, hatta geliştiricilerin oyunu neden “terk ettiğini” bile merak etti. Bu hayal kırıklıklarına rağmen, yaşadığı deneyim için minnettardı.

Super, emekliliğiyle ilgili duygusal bir videoda, “Sanırım sadece teşekkür etmek istedim ve son beş yıldaki tüm desteğiniz için teşekkür ederim” dedi. “Bu beş yıl boyunca yaptığım her şeyi her zaman takdir edeceğim.”

Super, ayrı bir gönderide, önümüzdeki beşinci sezon için hazırlık ve hazırlık deneyiminin “duygusal ve zihinsel olarak onu mahvettiğini” ve rekabetten uzaklaşmanın sağlığı için en iyi seçim olduğunu söyledi.

Super, 416.000 Twitch takipçisi ve 225.000 YouTube abonesi ile akış numaralarına göre en popüler Overwatch Ligi oyuncusu. Shock’ın videosunda, hayranların onun hala ekiple birlikte olmasını ve büyük olasılıkla content creator kısmına geçmesini beklemesi gerektiğini söyledi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR