Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

PUBG Mobile’ın Asya Oyunları sürümünde oyuncular birbirlerini vuramayacak!

Esporlar; FIFA, PUBG Mobile, Arena of Valor, Dota 2, League of Legends, Dream Three Kingdoms 2, Hearthstone ve Street Fighter V dahil olmak üzere sekiz video oyunuyla 2022 Asya Oyunları’nda bir madalya etkinliği olarak ilk kez sahneye çıkacak.

PUBG Mobile ve Arena of Valor için ayrı bir Asya Oyunları sürümü geliştiriliyor. Ancak yeni bir rapora göre PUBG Mobile’ın Asya Oyunları sürümünün orijinalinden oldukça farklı olacağı görülüyor.

Güney Kore’nin Money Today gazetesinin bir Krafton yetkilisine atıfta bulunan bir raporuna göre, PUBG Mobile’ın Asya Oyunları versiyonunda oyuncuların birbirlerini vurmalarına izin verilmeyecek. Bunun yerine, oyuncular sürüş ve nişan becerilerinde yarışacaklar. Bu, PUBG’nin bildiği battle royale deneyiminin Asya Oyunlarında kaldırılabileceği anlamına geliyor. Raporda, bunun nedeninin ülkeler arasındaki “uyuma zarar vereceği” endişesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Dot Esports, yorum için Krafton’a ulaştı, ancak 2022 Asiad’da espordan sorumlu Asya Esports Federasyonu’na (AESF) yönlendirildi. AESF yanıt vermedi.

Ancak Tencent, Dot Esports’a şu açıklamayı yaptı: “Sportmenlik ve Olimpiyatlar vizyonuna uygun olarak, PUBG Mobile Asya Oyunları versiyonu, PUBG Mobile’ın ikonik oynanışı ile gerçek spor oyun deneyimini bütünleştirecek”

Görünüşe göre Asya Olimpiyat Konseyi (OCA), Asya Oyunlarında şiddetin yayılmasını önlemek istiyor, bu yüzden oyuncuların başkalarını vurmasına izin verilmeyecek. Tencent’in açıklamasının ne anlama geldiği belli değil ancak oyunun en son güncellemesi bir ipucu verebilir.

PUBG Mobile’ın en son yayınlanan 1.9 sürümünde, Cheer Park’a yeni bir atış poligonu ve yarış modu tanıtıldı. Oyuncular, isabet oranlarına göre puan kazanmak için atış poligonunda pratik yapabilirler. Yarış modu ise oyuncuların PUBG Mobile’ın farklı araçlarında diğer oyuncularla bire bir yarışlar yapmasına olanak tanıyor. Asya Oyunları sürümü, oyuncuların birbirini vurmasını ortadan kaldırırken farklı bir rekabetçi bir deneyim sağlamaya çalışıyor olabilir.

Böyle bir şeyin olduğunu görmek şaşırtıcı değil. Geçen yıl, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) e-sporlarla daha yakın ilişkiler için oy kullandığında, kurumun başkanı Thomas Bach, şiddeti teşvik eden video oyunlarının dahil edilmeyeceğini söyledi. Bunun nedeni, bu oyunların “Olimpiyat değerlerine” aykırı olması olduğunu söyledi.

PUBG Mobile’ın yanı sıra; Arena of Valor, Dota 2, League of Legends ve Street Fighter V’in hepsinde önemli miktarda şiddet var. Bu oyunlar herhangi bir değişiklik olmadan devam ederse, bu, “Olimpiyat değerleri” sözünün daha ayrıntılı açıklanması beklenebilir.

Eylül ayındaki Asya Oyunlarından önce, 13-21 Mayıs tarihleri ​​arasında Vietnam’da 2021 Güneydoğu Asya Oyunları olan IOC onaylı bir espor etkinliği düzenleniyor. Ayrıca, diğer yedi oyunla birlikte PUBG Mobile’ı da içeriyor. Şu anda, SEA Games’de de battle royale oyunu için benzer bir düzenleme yapılıp yapılmadığına dair herhangi bir rapor ortaya çıkmadı.

Kaynak

4
37
26
7
35
3
1
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X