Haberler

Final Fantasy 14: Yama 6.2 ile Island Sanctuary oyuna ekleniyor!

Final Fantasy 14 Yama 6.2, Ağustos ayının sonlarında çıkacak ve merakla beklenen Island Sanctuary özelliğini içerecek. Yeni bir duyuruyla FFXIV geliştiricileri, oyuncuların neler bekleyebileceği hakkında daha fazla bilgi verdi.

Island Sanctuary, Final Fantasy 14 içindeki mini çiftçilik simülasyonu gibidir. Oyuncular, toplama ve işçilik sınıflarını yükseltmeye gerek kalmadan, binalar yapabilir, yaratıklarla ilgilenebilir ve ekin yetiştirebilirler.

Bu alanlar, esasen, oyuncuların oluşturup özelleştirebileceği bir “operasyon üssü” görevi görecek. Oyuncular ayrıca adada malzeme toplayabilecek ve araçlar oluşturabilecekler. Bu araçlar, oyuncuların adada arazi mahsullerinden farklı mahsuller yetiştirmesine yardımcı olacak. Malzemeler ayrıca ada ile sınırlı olacak ve ayrı bir envanter alanında bulunacak.

Crafting öğesi için oyuncular adaya özgü para birimi için ihraç edilebilecek “el sanatları” oluşturabilirler. Kazanılan para birimi daha sonra özel eşyalarla değiştirilebilir.

Evi olmayanlar için Island Sanctuary oldukça heyecan verici bir gelişme. Oyuncular ayrıca birbirlerinin adalarını da ziyaret edebilir ve oyuncular arasındaki iç mimarlar için özelleştirilebilir bir mekandır. Ayrıca Island Sanctuary oyunun ekonomisinin geri kalanından tamamen ayrı bir özellik gibi görünüyor, bu nedenle büyük Marketboard dalgalanmaları olmasını beklemiyoruz. Ancak, emlak mahsullerinin Island Sanctuary’nin mahsullerinden tamamen ayrı olması büyük bir sürpriz.

Diğer duyurularda, Yama 6.18 ise 5 Temmuz’da yayınlanacak ve oyuncular güncellemeden sonra Veri Merkezleri arasında seyahat edebilecek. Yama 6.2, Buried Memories olarak adlandırılacak ve silah görevlerini içerecek. İsteğe bağlı bir dizi yan görev olan kötü şöhretli Hildibrand görevlerine bağlanacaklar. Ancak yeni silahları almak isteyenler için oldukça uzun Hildibrand görev serisine şimdi başlamak iyi bir fikir olabilir. Muhtemelen 6.2 yayınlanmadan önce ayrıntılı bir duyuru daha alacağız, bu yüzden daha fazla ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: Final Fantasy VII Rebirth çıkış tarihi açıklandı!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir