Genel Haberler Teknoloji

Yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları

Dijital yayıncılık son yıllarda hem daha fazla içerik üreticisine hem de daha fazla seyirciye ulaştı. Özellikle Twitch’in bu noktada dikkat çeken mecralardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda Twitch yayıncısı olmak isteyen de birçok kişi var. Biz de yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları listesi hazırladık. Yayıncı olmak için ihtiyaç duyacağınız önemli ekipmanları bir araya getirdik.

Seçimlerimizi yaparken fiyat kriterini göz önüne aldık. Ancak yayıncılık için iyi ekipmanlar gerektiğinden dolayı pek bütçe dostu ürünler seçemedik. Fiyat performans oranı yüksek ürünleri listemize dahil etmeye özen gösterdik.

Yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları

Kaliteli bir yayın için ekipmanlardan önce hızlı bir internete ihtiyacınız olacaktır. İnternetin yanı sıra Open Broadcaster Software (OBS) gibi yazılımlar gerekecek. OBS sayesinde yayınınızda izleyicilere neleri, nasıl göstereceğinizi belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda ses seviyesi gibi ayarları da OBS üzerinden yapabilirsiniz.

Ekipmanlar tarafına geldiğimizde ise ilk olarak güçlü bir bilgisayar şart. Bilgisayarın yanı sıra; Stream Deck, mikrofon, webcam, ve kulaklık gibi cihazlar yayınınızın kalitesi için belirleyici olacaktır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hazırladığımız yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları listemize bakalım.

1 – HP Omen 30L

Listemize bilgisayar için HP Omen 30L’yi dahil ettik. Nvidia RTX 3060 ekran kartı ise bu tercihimizde etkili olan noktalardan biriydi. Ayrıca Ryzen 5 5600X ve 16 GB RAM kapasitesi de yeni başlayanlar için yeterli olacaktır. Ancak bilgisayarın SSD kapasitesi için artırma yapmak gerekebilir. Bunun için de listemize bir SSD ekledik. Diğer yandan daha güçlü bilgisayarlar elinizi rahatlatacaktır fakat fiyat performans noktasında Omen 30L dikkat çekiyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Hp Omen 30L Amd Intel Core I7 11700 32GB Rtx 3060TI 8GB 1TB Fiyatı

2 – Crucial P5

500 GB kapasiteli Cruical P5, yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları listemize girdi. Özellikle ürünün okuma ve yazma hızı dikkat çekiyor. Ürün; 3400 MB/s sıralı okuma, 3000 MB/s sıralı yazma hızı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca modelde 500.000 IOPS rastgele yazma hızı görüyoruz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

CRUCIAL P5 M.2 1TB *เอสเอสดี

3 – Viewsonic 27 XG2705

2K çözünürlüklü ve IPS panele sahip monitör, oyuncular için öne çıkan modeller arasında yer alıyor. IPS panel ile renk zenginliği sunan cihaz, 144 Hz tazeleme hızı ile oyunlarda size yüksek kareleri deneyimleme ikanı veriyor. 1 ms tepki süresine sahip monitör aynı zamanda yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları listemizde yer alıyor. Diğer yandan OBS’i kullanmak için ihtiyacınız olan ikinci monitör için bütçe dostu bir ürün seçebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

ViewSonic XG2705 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı

4 – Logitech C922

Webcam de yayıncılık için önemli ekipmanlardan biridir. Görüntünüzü kaliteli şekilde izleyicilere ulaştırmak istiyorsanız, iyi bir webcam seçmeniz gerekiyor. Bu kapsamda Logitech C922 öne çıkan opsiyonlar arasında yer alıyor. Otomatik odaklama yeteneğine sahip cihaz, FHD çözünürlükle geliyor. Ayrıca ürün 78 derece görüş açısı ile karşımıza çıkıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

LOGITECH C922 PRO STREAM WEBCAM 960-001088 V-U0028 Fiyatı

5 – Rode NT-USB Mini

Yeni başlayanlar için Twitch ekipmanları listemize mikrofon için Rode tarafından bir ürün seçtik. USB-C bağlantılı cihaz, dahili pop filtre ile geliyor. Ayrıca ekoyu önleyen sıfır gecikmeli dinleme sağlayan ürün, yayınlarınızdaki kaliteli ses ihtiyacını karşılayacaktır. Aynı zamanda ürünün tak-çalıştır formunda olması öne çıkan avantajları arasında yer alıyor.Features and Specifications of the NT-USB Mini - YouTube

Yukarıda bahsettiğimiz cihazların yanı sıra ihtiyaç duyacağınız; Stream Deck’i, kulaklığı ve ışığı da atlamadık. Listemize aldığımız tüm modellere ve fiyat bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tüm ürünleri buradan görebilirsiniz.

6– Elgato Stream Deck

7 – Logitech G Pro X

LOGITECH G PRO X WİRELESS LİGHTSPEED GAMİNG HEADSET - Vatan Bilgisayar

8 – Ring Light

Kaynak – ShiftDelete

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR