Genel Haberler

Fortnite’ın Ukrayna için topladığı bağış miktarı dudak uçuklatıyor!

Epic Games ve Microsoft, Fortnite oyun içi satın alımları yoluyla, devam eden Rus-Ukrayna savaşında insani yardım için bağışlanmak üzere 70 milyon doların üzerinde para topladı. Kampanyanın bitmesine hala 1 hafta var.

Epic, 20 Mart’tan 3 Nisan’a kadar Fortnite’ta gerçek parayla yapılan satın almalardan elde edilen tüm gelirin şu anda Ukrayna’da faaliyet gösteren dört insani yardım kuruluşuna bağışlanacağını taahhüt etti: Direct Relief , UNICEF, BM Dünya Gıda Programı ve BM Mülteci Ajansı. Şirket, “önümüzdeki haftalarda bu listeye daha fazla kuruluş eklenecek” diyor. Xbox, bu konuda Epic ile ortak olmayı kabul etti ve bu dönemde Fortnite’dan elde ettiği net geliri toplanan paraya ekleyecek.

Epic bir blog gönderisinde, işlemlerin tamamen işlenmesini beklemeyeceğini, bunun yerine toplanan fonları “günler içinde” dağıtmayı planladıgını açıkladı.

Bu tutarı bir bağlama oturtmak zor, ancak bu süre içinde Ukrayna’ya verilen dış yardımların listesine bakarsanız, Fortnite’ın katkıda bulunduğu miktar bazı küçük ülkelerden daha fazla. Diğer şirketler açısından, bu şimdiye kadar yapılmış en büyük katkı gibi görünüyor (Meta Platformlar, yani Facebook 15 milyon dolar bağışladı; Amazon 10 milyon dolar; Samsung yaklaşık 6 milyon dolar).

Fortnite’ın bağış kampanyası yedi gün daha devam edecek ve 100 milyon doları kırması içten bile değil çünkü 70 milyon dolarlık rakamın toplanması günler içinde oldu. Fortnite halihazırda Rus-Ukrayna savaşının en büyük kurumsal bağışçısı gibi görünüyor ve kampanya süresinin sonunda miktar daha da yüksek olacak.

Epic ve Microsoft, özellikle bağış kampanyasını Bölüm 3 Sezon 2’nin 20 Mart’ta piyasaya sürülmesiyle aynı zamanda başlatmayı seçtiği için, bunun için tüm övgüyü hak ediyor. (tam olarak oyuncuların savaş biletlerini satın alacakları ve yeni fanteziler yapacakları zaman). Epic, 3 Nisan’da kampanya sona erene kadar Ukrayna’ya gelir bağışlamaya devam edecek.


Kaynak

0
0
0
0
0
17
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish