Haberler

Free Fire, Ocak 2022’de en çok indirilen mobil oyun oldu

Sensor Tower tarafından hazırlanan bir rapora göre Free Fire, 2022’nin ilk ayında dünya çapında en çok indirilen mobil oyun oldu.

Battle Royale oyunu, 31 günde etkileyici bir şekilde 24 milyon indirmeye ulaştı ve bu, yıldan yıla yüzde 51,6’lık bir artışı temsil ediyor. Bu indirmelerin çoğu, toplamın yüzde 25,5’ini oluşturan Hindistan’dan gelirken, Brezilya yüzde 11,7 ile ikinci sırada yer aldı.

Free Fire, dünya çapında en çok oynanan oyunlardan biridir ve Sensor Tower aylık indirme raporlarında sürekli olarak ilk sırada yer almaktadır. Free Fire’ın bu hafta başında en büyük pazarı olan Hindistan’da bildirdiği yasağın ardından, oyunun bu ay ne kadar yükleme alacağı henüz belli değil.

Free Fire, Şubat ayında Apple App Store ve Google Play Store’dan beklenmedik bir şekilde kaldırıldı. İki gün sonra, Hint medyası, Hindistan hükümeti tarafından 53 diğer başvuruyla birlikte oyunun “ulusal güvenliğe tehdit” oluşturduğu gerekçesiyle yasaklandığını bildirdi. Yine de yasakla ilgili Delhi’den resmi bir açıklama gelmedi.

Hindistan’dan çoğu oyuncu hala oyunu oynayabiliyor. Ancak Google Play Store veya Apple App Store’da mevcut değil. Android kullanıcıları için, APK dosyalarını üçüncü taraf bir mağazadan indirip oyuna girebildikleri için bu büyük bir sorun değil.

Bununla birlikte, Free Fire’ın en büyük iki mobil uygulama mağazasında bulunmaması, genel indirmelerinde kesinlikle büyük bir darbe alacaktır. Geliştirici Garena, bu hafta başlarında yaptığı açıklamada, oyunun uygulama mağazalarında bulunmadığından haberdar olduğunu ve bu durumu çözmek için çalıştığını söylemişti.

Kaynak

0
0
0
0
0
49
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish