Haberler

Jett, VALORANT 4.08 Yamasında büyük denge değişiklikleri almaya hazırlanıyor

Riot, bir sonraki VALORANT yamasında dikkatini Jett’e yöneltiyor.

Bir blog gönderisine göre, geliştiriciler bir süredir Jett denge değişiklikleri üzerinde çalışıyorlar. Sonunda gündelik ve rekabetçi oyunlarda tarihsel olarak hakim olan popüler ajanla birlikte almak istedikleri yöne karar verdiler.

26 Nisan Salı günü canlı sunuculara çıkması planlanan 4.08 Yamasında geliştiriciler, ajanın VALORANT’ın temel taktik döngüsünün “endişe verici şekillerde” ötesine geçmesine katkıda bulunan Jett’in RÜZGÂR GİBİ(Dash) yeteneğini mercek altına alıyor.


Rüzgâr Gibi(E- Dash) Değişiklikleri

– Kısa bir gecikmeden sonra yetenek tuşuna basıldığında, Jett, bir sonraki tuşa basana kadar hemen atılma yetkisine sahip olduğu 12 saniyelik bir pencereyi etkinleştirir.

– Rüzgâr Gibi yükleri, atılınca veya pencerenin süresi dolduğunda kaybolur. Ancak 2 öldürme ile yenilenebilir.

Editör Notu: Sanırım burada Jett’in yeni Dashinin 2 kez Basıldıgında kullanılabilecek olması anlatılmaya çalışıyor. İlk E tuşuna bastığınızda 12 saniyelik bir Dash kullanma yetkisi alacak ve ikincide dashi atmanıza sağlayacak yani Riot oyuncuların round başı vurup-kaçma mekaniğini sınırlandırmaya çalışmış gibi görünüyor. Neon’un koşu yeteneğinde iken Sağ tık ile kaymasını sağlamak gibi. Yazıyı yazarken Twitter’da yeni Dash ile ilgili bir video yakaladım. Tam da tahmin ettiğimiz gibi 🙁


Riot, bu değişikliklerle Jett’i metada daha dengeli bir konuma geri getirmeyi hedefliyor. Yeni dash doğal olarak oyuncuların uyum sağlamasını gerektirecek, ancak geliştiriciler bunun “Oyun sağlığını artırırken Jett’in kimliğini korumayı dengelemek” için en iyi çözüm olduğunu düşünüyor.

Geliştiriciler, Jett’in Dashi için düzinelerce prototipi test etti, ancak bunlar bir şekilde “eksik geldi”. Sonunda, ajanla bir orta yol buldular. Riot, “Jett’in güçlü anlarına sahip olmasını ve eskisi gibi atılmasını istiyoruz, ancak aynı zamanda rakibe uygun bir karşı oyun fırsatı vermek ve Jett oyuncularının yeteneklerini kullanırken daha düşünceli olmalarını istiyoruz” dedi.

Riot, Jett’in kadrodaki “benzersiz yerini” korumasını ve diğer ajanlara “biraz daha fazla nefes alma fırsatı” vermesini sağlamaya kararlı. Geliştiricilerin denge ile genel hedefi “oyun bütünlüğünü ve taktik döngüyü korumaktır”.


Sizler Jett’in yeni E- Dash yeteneği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu değişiklik Jett’i bitirir mi? Yorumlarda bu konuyu tartışalım!Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir