Genel Haberler MOBA

League of Legends, Valorant ve Riot’un diğer oyunları Epic Store’a geldi.

Epic ve Riot arasındaki bir anlaşma, Riot’un oyunlarının ilk kez kendi başlatıcısının dışında mevcut olduğunu gösteriyor.

Riot Games ayrılıyor. Yeni Netflix serisinin lansmanı yanında Arcane , Riot Fortnite bir uğursuzluk cilt eklemek için Destanı ile ortaklığa girmiştir ve Epic Games Store’a onun tüm PC kütüphane getirmek.

2009’daki ilk sürümünden bu yana, League of Legends yalnızca Riot’un kendi başlatıcısı aracılığıyla mevcuttu. Mobil bir yana, Riot diğer oyunlarını da aynı başlatıcıya özel tuttu: Valorant, Teamfight Tactics ve Legends of Runeterra oynamanın tek yolu bu. Ama artık değil.

Steve Allison, “Riot Games, dünyanın en iyi geliştiricilerinden ve çığır açan eğlence serilerinin yaratıcılarından biridir. Oyunlarını Epic Games Store aracılığıyla milyonlarca yeni oyuncuya getirmek için bizimle ortak olmayı seçtikleri için heyecanlıyız” dedi. Epic Games Store’un başkanı.

Riot ve Epic’in önceden söyleyecekleri bu kadar, ancak bunun Riot için bir ilk olduğu düşünüldüğünde, her ikisinden de daha fazlasını duymayı bekliyoruz. Epic’in Steam gibi herkese açık oyuncu numaralarına sahip olmaması ne yazık ki çok ilginç karşılaştırmalar yapabilirdi.

Kaynak

0
0
0
0
0
43
0

Bir cevap yazın