Haberler

League of Legends MSI 2022 Turnuvası Güney Kore’de gerçekleşecek!

MSI, 2018’deki League of Legends Dünya Şampiyonası’ndan bu yana Güney Kore’deki ilk uluslararası turnuva olacak. Sezon ortası turnuvası ilk kez Güney Kore’de yapılacak. Etkinliğin kesin tarihleri ve ev sahibi yerleri henüz onaylanmadı. MSI’ın 2022’de Güney Kore’de çıkış yapacağı haberi ilk olarak Dot Esports tarafından bildirildi.

COVID-19 salgını, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası’nı Çin’den Avrupa’ya taşımak ve hem uluslararası hem de yerel etkinliklerde yüz yüze ve uzaktan oyun arasında geçiş yapmak da dahil olmak üzere son birkaç yıldaki büyük Riot Games etkinlikleri için planlamayı karmaşık hale getirdi. Geçtiğimiz hafta sonu, Kuzey Amerika’daki Lig Şampiyonası Serisi, yüz yüze oyuna ve medya kullanılabilirliğine geri döndü, ancak virüs seyahat, bulaşıcılık ve pandemi sırasında koronavirüsün yaptığı uyarlamalar konusunda endişe kaynağı olmaya devam ediyor. .

Johns Hopkins Üniversitesi Sistem Bilimi ve Mühendisliği Merkezi tarafından hazırlanan COVID-19 Dashboard’a göre, Güney Kore sadece 13 Şubat haftasında 360.000 onaylanmış koronavirüs vakası ile geçen ay vakalarda bir artış gördü. 16 Ocak haftasında ülke yaklaşık 28.000 yeni vaka bildirdi. Vakalardaki artışın Riot’un MSI 2022 planlarını etkileyip etkilemeyeceği belli değil.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR