Haberler

Lord Of The Rings: Gollum için yeni çıkış tarihi açıklandı!

Geliştirici Daedalic, The Lord of the Rings: Gollum’un (Yüzüklerin Efendisi: Gollum) 1 Eylül’de çıkacağını duyurdu. Oyun PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’ye, Nintendo Switch versiyonu ise 2022’de başka bir tarihte gelecek.

1 Eylül çıkış tarihi, Amazon’un Yüzüklerin Efendisi TV dizisi The Rings of Power’ın Prime Video aracılığıyla galasından sadece bir gün önceyi işaret ediyor. 2 Eylül aynı zamanda J.R.R. Tolkien’in ölümünün yıldönümü olacak.

Lord Of The Rings

İlginizi Çekebilir: Lord of the Rings: Gollum çıkış tarihi tekrar ertelendi!

J.R.R. Tolkien’ın hikâyesinde ne kadar hayati rol oynasa da Gollum’un maceralarının çoğu henüz anlatılmadı. Hadi oyun hakkında bildiklerimize bir göz atalım

Gollum, J.R.R. Tolkien’in beğenilen Orta Dünya(Yüzüklerin Efendisi) hikayelerindeki karaktere dayanan, hikaye ve gizlilik odaklı bir macera oyunudur. Bu oyun özellikle Gollum’un Bilbo’ya yüzüğü kaybetmesinden sonraki bir zamanda Yüzük Kardeşliği’nin ilk bölümlerinde geçmektedir.

Oyunun açıklamasından bir satırda, “Gollum Dumanlı Dağlar’dan ayrılmaya karar verir ve kendisini Barad-dûr’un zindanlarından Kuyutorman’daki Orman Elflerinin diyarına götürecek tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Orta Dünya’daki yolculuğunun tehlikeleri karşısında Gollum’un gizlice tırmanması, tırmanması ve tüm kurnazlığını kullanması gerekiyor.” yazıyor.

Gollum, Gollum ve Smeagol arasında gidip gelen kendi zihninin mücadeleleriyle uğraşmak zorunda olduğu için oyunda bir “bölünmüş kişilik” mekaniği de var. Gollum karakteri bir savaşçı olmasa da, fırsat çıktığında dikkatsiz bir düşmana suikast düzenlemek veya daha yaratıcı ve hain yollarla onu ortadan kaldırmak tam da ona göre bir şey. Oyun 1 Eylül’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR