Haberler

Microsoft’un Windows mağazası nihayet oyunlar için daha fazla Steam benzeri hale geliyor

Xbox uygulaması yakında PC oyunlarını özgürce kurmanıza izin verecek.

Microsoft nihayet Windows kullanıcılarının Microsoft Store veya Xbox Game Pass for PC’den istedikleri herhangi bir klasöre sınırsız erişimle PC oyunlarını yüklemelerine izin verecek. Bu hareket, PC oyuncularının oyunların klasörlerine erişmesine ve bunları özgürce değiştirmesine veya Windows kullanıcılarının oyunları istedikleri herhangi bir klasöre veya sürücüye özgürce taşımasına izin verecek.

Microsoft’un planlarına aşina olan kaynaklar, The Verge’e , değişikliklerin şu anda dahili olarak test edilmekte olan Windows için bir Xbox uygulama güncellemesinin parçası olduğunu söylüyor . Xbox uygulaması güncellemesi sonunda, oyuncuların Microsoft Store, kısıtlı WindowsApps klasörü veya yalnızca oyunların nereye yüklendiğini tam olarak kontrol edememe sorunlarıyla karşılaşacağı Xbox Game Pass for PC’den oyun yüklemenin büyük bir acı noktasına hitap edecek.

Microsoft, daha önce Microsoft Store’da belirli oyunlar için modları desteklemiş olsa da, klasör erişiminin oyunlara açılması artık oyuncuların oyunlarda bunu etkinleştirmesine gerek kalmadan modları desteklemesini sağlayacak.

Microsoft Store, oyunların yedeklenmesini veya serbestçe taşınmasını zorlaştıran Windows tabanlı klasör izinleri kullanılarak oyunların yüklendiği yerlere geleneksel olarak erişimi kısıtlamıştır. Windows’u yeniden yüklemeniz gerekirse ve oyunları ikincil bir sürücüye yüklerseniz veya Microsoft Store’dan yüklenen bir oyunu kaldırırsanız ve yine de disk alanı kullanırsa, bu bir baş ağrısıdır.

Steam veya Battle.net gibi diğer PC oyun başlatıcıları, oyuncuların oyunları yedeklemesine ve geri yüklemesine ve doğrulamasına izin verir. Microsoft’un yeni Xbox uygulama güncellemesi, muhtemelen oyunları yedeklemeyi desteklemek için kullanılacak olan dosyaları doğrulama ve onarma seçeneği içeriyor. Ayrıca dosyaların yüklendiği yere göz atmak, oyunların yüklendiği sürücüyü değiştirmek ve yüklemeler için özel klasörler seçmek için yeni seçenekler de var.

Microsoft’a bu güncellenmiş Xbox uygulamasının dahili testini sorduk ve şaşırtıcı bir şekilde şirket, Microsoft Store’dan PC oyunları yüklemeye yönelik daha açık yaklaşımını onayladı.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir