Haberler

Mobile Legends: Bang Bang M3 World Championship 6 Aralık’ta başlayacak

Mobile Legends: Bang Bang’in ilk yıl sonu espor yarışmasının üçüncü baskısı 6 – 19 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu sefer turnuva her zamankinden daha büyük ve tek bir etkinlik için en büyük olan 800.000 $’lık ödül havuzu mevcut.

Dünyanın dört bir yanından on altı takım, dünya şampiyonu unvanı ve ödül havuzundan pay almak için Singapur’dan çevrimdışı olarak yarışacak. Kuzey Amerika’dan BTK, zafere ulaşmak için dünyanın dört bir yanından takımlara karşı yarışacak.

BTK, herkese açık Kuzey Amerika elemelerinde M3 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. Ekip; Victor, FwydChickn, SHARK, MobaZane ve ZIA’dan oluşuyor. Bu, dünya sahnesindeki ilk yarışmaları olsa da, takım NA Cup 2021 ve NA Community Turnuvasını kazandı. Amerikalı şampiyonların M3 Dünya Şampiyonasında Onic Esports, RRQ Hoshi ve Blacklist International gibi deneyimli rakiplere karşı nasıl bir performans sergilediğini görmek heyecan verici olacak.

BTK, iki kez MPL Singapur şampiyonu EVOS SG, MPL Kamboçya kazananları SEe You Soon ve C grubunda NAVI ile karşılaşacak. Taraftarlar, takımın grup aşamasında mücadele etmesini izlemek için 8 Aralık’ta Facebook, YouTube veya TikTok’u açabilirler.

M3 Dünya Şampiyonası kapıdayken, yeni bir oyun içi savaş bileti açıklandı. Taraftarlar, bilet yoluyla elmaslar ve görünümler dahil birçok ödül alabilir. Ayrıca şampiyonadaki her maçın kazananını tahmin edebilir ve tahminleri doğru çıkarsa ödüller kazanabilirler.

Mobile Legends: Bang Bang, geçen Ekim ayında beşinci yıldönümünü kutlayan, dünya çapında Android ve iOS’ta en çok oynanan MOBA’lardan biridir. Oyunun geliştiricisi MOONTON Games, oyuncuları heyecan verici işbirlikleri ve aktivasyonlarla meşgul ediyor.

Mobile Legends: Bang Bang’i Android ve iOS’ta indirebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Böylesine büyük bir oyuncu tabanıyla MLBB, dünya çapında en çok izlenen mobil e-spor oyunlarından biridir. Örneğin, 18-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen M2 Dünya Şampiyonası, Esports Charts’a göre 3.08 milyon izleyiciyle zirveye ulaştı. M3’te yarışan daha fazla bölge ve ekiple, bu ay daha da yüksek izleyici sayıları kaydedebilir.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir