Haberler

Team Liquid, Sentinels’i yenerek VALORANT Champions play-off’larında Grup B’de ilk sıraya yerleşti.

Üçüncü bir Avrupa takımı, bugün B Grubu Kazananları maçında Team Liquid Sentinels’i mağlup ettikten sonra VALORANT Champions playofflarındaki yerini aldı.

Liquid, VALORANT şampiyonlar grup aşamasındaki yenilmezlik serisini Sentinels’e karşı çarpıcı bir zaferle tamamladı. Bu hafta başında KRU Esports’u 2-0 mağlup ettiler ve Pazartesi günü Sentinels’i Decider maçına gönderdiler.

Breeze’deki ilk eşleşme, ileri geri giden ve sonunda uzatmaya giden rekabet seviyesi yüksek bir oyundu. Sentinels ilk yarıya hakim oldu ve Liquid sadece 4 tur kazanabildi.

İkinci yarı farklı bir hikayeydi, Liquid ilk dört raundu kazandı ve oyuna ortak oldu. Sentinels, Liquid’in 23. rauntta haritayı kazanmasını durdurmadan önce ikinci yarıda sadece iki raund kazandı. Zombs, bire üç bir clutch alırken takımı sırtına aldı ve Classic ile üç düşmanı öldürdü. Sentinels, bir sonraki turda ivmesini korudu ve haritayı uzatmaya zorladı.

Sentinels uzatmada güçlü başladı, ancak Liquid üçe beşten üçe bir duruma geçti ve Zombs bu sefer raundu kazanamadı. L1NK, birinci haritayı kapatmak için Shahzam’a karşı bire bir kazandığı için Liquid, uzatmada hakimiyetini sürdürdü.

Bind’deki ikinci harita Liquid için zordu. Sentinels, neden onların harita seçimi olduğunu, hücumda baskın olduklarını ve ilk yarıda sadece iki tur laybederek gösterdiler. TenZ nihayet serinin ikinci maçında hayat buldu ve takımına 21 öldürme ile liderlik etti. Yedinci rauntta iki etkileyici Operatör vuruşu yaptı ve hala dünyanın en iyi düellocularından biri olduğunu gösterdi. Liquid ikinci yarıda toparlanamadı ve Sentinels haritayı 13-2 kapattı.

Seri, Sentinels’in Masters Berlin’de Envy ile oynadıkları maçtan beri oynamadığı Split’e geldi. Sentinels bu sefer biraz daha iyi performans gösterse de Liquid’e karşı yetersiz kaldılar.

Her iki takım da ilk yarıda sırayla galibiyet turları aldı ve ikisi de iki turdan fazla bir galibiyet serisini sürdüremedi. Dapr, B sahasında pusuya yatıp Liquid’i şaşırtırken 10. turda etkileyici bir 3k çıkardı. İlk yarı, iki takımın serinin son yarısı için taraf değiştirmesiyle 6-6’lık bir çıkmazla sona erdi.

Sentinels ikinci yarıya iki tur galibiyetiyle başladı, ancak Liquid kendi iki tur galibiyetiyle karşılık verdi. Sentinels sonraki iki raundu kazanarak bisiklet sürmeye devam etti, ancak 17. raunt turnuvanın şu ana kadarki en büyük karmaşa yaşanan roundlarından biriydi. Her iki takım da A sahasında savaştı ve tur sırasında beş ulti kullanıldı. Sentinels sonunda raundu kazandı, ancak Liquid, haritayı kazanmak ve playofflarda Gambit ve Fnatic’e katılmak için sonraki beş turu kazandı.

Team Liquid, Grup B’de ilk sırayı aldı ve VALORANT Champions play-off’larında yerini aldı. Sentinels, KRU Esports ve FURIA arasındaki B Grubu Decider maçında Pazartesi günü saat 11’de (CT) kazananla karşılaşacak.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR