E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

NA VCT LCQ yine ertelendi.

Bir dizi talihsiz olay, NA VCT Last Chance Qualifier’ın tekrar ertelenmesine neden oldu.

Cloud9 Blue ve Rise arasındaki eşleşme, havanın neden olduğu bir elektrik kesintisi nedeniyle şekilde kesintiye uğradı. Maç 28 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de (CT) devam edecek. Değişikliklere uyum sağlamak için, maçın ardından yarınki maçlar oynanacak.

LCQ ilk olarak FaZe’den Corey Nigra ve Andrej “babybay” Francisty’nin COVID-19 için pozitif test sonucundan sonra 13 Ekim’de ertelendi. Oyuncular, ikinci bir test yaptıktan sonra sonuçların negatif çıktığını iddia etti.

Babybay, “Tamamen aşılandım” dedi. “Arka arkaya birkaç gün test sonucum negatifti. 10 dakika sonra pozitif ve ardından tekrar negatif test sonucum çıktı. Sahnede oynayamıyor ve karantinaya almak zorunda mı kalıyorsunuz? LA covid kuralları farklı kardeşim sheeeeesh.”

Riot, ilgili herkesin sağlığı ve güvenliği ile ilgili “çok dikkatli” olduklarını, etkinliği bir sonraki duyuruya kadar erteleme kararı aldı. VCT NA, “Mevcut durumda gezinirken oyuncu ve personel güvenliği en büyük endişemiz olmaya devam ediyor.” Dedi.

Cloud9 Blue ve Rise’ın galibi, 29 Ekim Cuma günü üst grup finalinde 100 Thieves ile karşılaşacak. Kaybeden, turnuvanın alt grubuna düşecek.

Kaynak

0
0
0
0
0
23
0

Bir cevap yazın

X