Haberler Oyun-İş Dünyası

Nintendo, dahili e-postadaki son Activision Blizzard raporlarını ele alıyor!

Nintendo of America Doug Bowser, tartışmalara değinen bir e-posta gönderdi.

Wall Street Journal, geçen hafta uzun süredir devam eden iddiaları içeren uzun bir rapor yayınladı. Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, şirketteki kadın çalışanların cinsel taciz iddialarını yıllardır biliyordu, rapora göre bu bilgileri şirket yönetim kurulundan kasten sakladı.

Bu çarpıcı raporun ardından hem PlayStation hem de Microsoft, Activision Blizzard’ın eylemlerini kınayan personele dahili e-postalar gönderdi. Bugün erken saatlerde bir fanbyte raporuna göre, Nintendo raporu dahili olarak da ele aldı.

Kaynaklarından birinden alınan dahili bir fanbayt yanıtına atıfta bulunan raporda, Nintendo of America başkanı Doug Bowser, WSJ raporundaki hesapları “üzücü ve rahatsız edici” olarak nitelendirdi.

Bowser, Kasım Cuma günü Nintendo of America çalışanlarına gönderilen bir e-postada, “Hepinizle birlikte Activision Blizzard ile ilgili son gelişmeleri ve şirkette devam eden cinsel taciz ve toksisite raporlarını takip ediyorum” dedi. “Bu açıklamaları üzücü ve rahatsız edici buluyorum. Hem benim değerlerime hem de Nintendo’nun inançlarına, ve politikalarına ters düşüyorlar.”

Bowser, “Sektördeki her şirket, herkesin saygı gördüğü ve eşit muamele gördüğü ve herkesin bunu yapmamanın sonuçlarını anladığı bir ortam yaratmalıdır” dedi.

Nintendo’nun Activision Blizzard ile temas halinde olduğu bildirildi. Nintendo ayrıca geçen hafta ESA ile “işyerinde taciz ve istismar konusundaki tutumları güçlendirmek” için çalışmaya başladı ve hem Nintendo hem de Activision’ın bir parçası olduğu lobi organizasyonuna üyelerini en yüksek standartta tutma çağrısında bulundu.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR