Haberler

Pubg Mobile Pro League, Filipinler’in eklenmesiyle büyüyor

Tencent, Filipinler’deki PUBG Mobile espor hayranlarına iyi haberler getirdi. PUBG Mobile Filipinler Facebook sayfasında yapılan bir duyuruda, ülkenin PMPL Malaysia/Singapur ligine dahil olduğu açıklandı. Artık lig PMPL MY/SG/PH olarak adlandırılacak.

Güneydoğu Asya’daki çoğu ülkenin ayrı PMPL’leri varken, Filipinler dışarıda bırakıldı. Takımlar, PMPL SEA Şampiyonasına yükselmek için daha az prestijli Ulusal Şampiyonalar (PMNC) ve Club Opens (PMC) ile yarışmak zorunda kaldı.

Şu anda, muhtemelen 2022’de gerçekleşecek olan PMPL beşinci sezon kayıtları Filipinler’de başladı. Oyuncuların katılmaya hak kazanabilmeleri için minimum Ace derecesine ulaşmaları gerekecek.

En iyi takımlar, Pro League’de ülkeyi temsil etmek için Team Sibol’a katılacak. Sibol, Filipin Güneydoğu Asya Oyunları Esports Birliği (PSEU) tarafından kurulan ulusal bir espor takımıdır.

Ülke, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından onaylanan çok sporlu bir etkinlikte e-sporun ilk kez bir madalya etkinliği olarak dahil edildiği 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nı düzenlediğinde Filipinler için bir ulusal espor takımı kuruldu.

Filipinli takımlar, PUBG Mobile e-sporlarında pek başarılı olamadı. PMPL’ye dahil edilmelerinin bunu nasıl değiştireceği hep birlikte göreceğiz.

Kaynak

0
0
0
0
0
25
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish