Teknoloji

Nvidia, RTX 4000 Serisi gecikecek!

Nvidia, birçok kaynağa göre RTX 4000 serisi grafik kartlarının tanıtımını erteledi.

İlk olarak Haziran ayının başlarında WCCFTech tarafından bildirilen RTX 4090, RTX 4080 ve RTX 4070 için lansmanların bir ay ertelendiğini ve bunları sırasıyla Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yeni kademeli sürümlere kaydırdığını öne sürdü. Aynı haber Videocardz tarafından da onaylanmıştı.

Videocardz ayrıca, yepyeni bir Nvidia ekran kartının(GTX 1630) Mayıs sonunda piyasaya sürülmesinin planlandığını, ancak piyasaya sürülme tarihinin belirsiz bir tarihe ertelendiği söyleniyor. VideoCardz tarafından bildirilenlere göre önümüzdeki hafta GTX 1630’u piyasaya sürmeye hazırlanan Nvidia, kartın çıkışından sadece birkaç gün önce modelin ambargo zaman çizelgesinde değişikliğe gidiyor. Videocardz’a göre bunun nedeni, özellikle GPU’ların kendileri için olmasa da, bileşen eksikliğinden kaynaklanıyor.

Bu söylentiler, Nvidia’nın yeni nesil GPU’larını AMD’nin kendi yeni donanım listesini piyasaya sürmeyi planlamadan hemen önce piyasaya süreceğini ve Radeon RX 7000 serisi GPU’ların bu yılın 4. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlandığı bildiriliyor. AMD, RDNA 2 GPU’lardan (hem Xbox Series X hem de PlayStation 5’te aynı mimari) daha iyi verimlilik sağlarken, ışın izleme teknolojisiyle performansa yardımcı olacağını umduğumuz yeni RDNA 3 mimarisini bu kartlarla tanıtıyor.

Intel ayrıca bu yaz sonunda tüketiciler için ilk ayrık GPU’larını piyasaya sürmeyi planlıyor. Arc 5 ve Arc 7 GPU’lar yakın zamanda ertelendi, ancak Intel hala bu yıl Temmuz ve Ağustos ayları arasında yeni GPUlarını piyasaya sürmeyi bekliyor.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR