E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

PGL, Amerika ve Avrupa için RMR formatını güncelledi.

PGL, bu bölgelerdeki CS:GO takımlarının Nisan ayında Valve sponsorluğundaki ilk etkinliğinde yer almak için mücadele edecekleri yaklaşan Antwerp Major Amerika ve Avrupa Regional Major Ranking (RMR) turnuvalarıyla ilgili değişiklikleri bir kez daha ele aldı.

Antwerp Major’dan sorumlu turnuva organizatörü üç kuralı güncelledi. Amerika RMR’sinde, Major’da hangi takıma Legends statüsü verileceğini belirlemek için 3-0’lık skora sahip iki takım arasında Bo3 seri oynanacak.

Avrupa RMR A, Legends yerini kimin kazanacağını belirlemek için dördüncü ve beşinci sıradaki takımlar arasında Bo3’lük seri oynanacak. Benzer şekilde, Avrupa RMR B’de, Antwerp Major’da kimin bir Legend yeri kazandığını görmek için üçüncü ve dördüncü sıradaki takımlar arasında da Bo3 oynanacak. Bu üç değişiklikten önce, tüm Legends statüleri, geleneksel olarak yalnızca kalifiye olanları belirlemek için kullanılan Bucholz sistemi aracılığıyla belirlenirdi.

Bu değişiklikler, etkinliğe katılacak olan birkaç CS:GO takımının, Turnuva formatı nedeniyle PGL ve Valve’i eleştirmesinden sonra geldi. Hareketi sosyal medyada başlatan takımlardan biri olan FURIA, takımların sorunları dahili olarak çözmeye çalıştığını ancak PGL ve Valve’ın sorunları çözmeyi reddettiğini söyledi.

Dün, PGL formatı değiştirmeye istekli olduğuna dair bir işaret verdi. Turnuva organizatörü, Major’a kimin hak kazanacağını belirlemek için Amerika RMR’sinde 3-2’lik bir rekora sahip takımlar için Bo3 seri maçlarının oynanacağı eleme grubunu tanıttı. Takımlar kararı kutlamakla birlikte, daha fazlası için bastırdı.

PGL Antwerp Major Amerika RMR 11-15 Nisan arasında oynanacak ve Avrupa RMR A 17 Nisan’da başlayacak, ikinci Avrupa RMR ise 21 Nisan’da başlayacak.


Kaynak

0
0
0
0
0
35
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish