Çok Oyunculu Genel Haberler RPG / MMORPG

World of Warcraft Horde Şehri Orgrimmar’ı Unreal Engine 5’le Hayranlara Tarafından Tasarlandı

İkonik Horde şehri Orgrimmar‘ı yeniden canlandıran bir hayran projesi, WoW‘un 2004’te piyasaya sürülmesinden bu yana grafiklerin ne kadar ilerlediğinin harika bir hatırlatıcısıdır.

World of Warcraft‘ın Orgrimmar‘ın Horde başkenti, oyuncuların Blizzard‘ın MMORPG’sinde bir sonraki büyük maceralarına çıkmadan önce alışveriş yapmak ve sosyalleşmek için toplandıkları oyundaki en ikonik sanal alanlardan biridir (İttifak’ın Fırtına Rüzgarı ile birlikte). Ancak Orgrimmar‘ın Unreal Engine 5 kullanılarak inşa edildiğini görmek, şehri ilk kez tekrar görmek gibi.

WoW bu noktada neredeyse yirmi yaşındadır ve Blizzard‘ın amiral gemisi oyunu, imza sanat stili sayesinde görsel olarak hala etkileyici olsa da, tek gereken, oyun içi grafiklerin 2004’ten bu yana ne kadar ilerlediğini anlamak için oyunun ortamlarından birinin daha modern bir oyun motorunda hayata geçirildiğini görmek. Bu özel hayran projesi, WoW’un daha modern bir versiyonunun neye benzeyebileceğinin bir demosunu bir araya getiren, omuz üstü kamera perspektifi, sprint ve kayma yeteneği ve elbette gerçekten etkileyici görsellerle tamamlanan yaratıcı Axcel‘den geliyor.

Bu özel video, Orgrimmar‘ın kapıları, çevrenin bir kısmı ve şehrin iç kısmına kısa bir bakış ile sınırlı olsa da, Axcel, Orgrimmar şehir merkezinin Unreal Engine 5‘i ayrı bir videoda kullanarak nasıl görünebileceğinin daha fazlasını gösterdi.

Sonuçlar kendileri için konuşur. Axcel‘in videosunun yorumlarındaki hayranlar, bir WoW devam filminin videolarda görülenlere benzer bir stil benimsemesini, hatta Blizzard‘ın Axcel‘in çalışmalarına benzeyen tek oyunculu bir aksiyon-RPG yapmasını nasıl seveceklerini dile getirdiler. Ve Azeroth’un Unreal Engine kullanarak nasıl görünebileceğini hayal eden tek kişi Axcel değil. 

Blizzard19 Nisan‘da açıklayacağı yeni bir genişleme paketi ile WoW için sırada ne olduğunu duyurmaya hazırlanıyor. 

Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR