Genel Haberler

Pokémon Go geliştiricisi Niantic, Peridot adında yeni bir evcil hayvan oyunu yapıyor

Gişe rekorları kıran Pokémon Go’nun arkasındaki geliştirici Niantic, bir sonraki artırılmış gerçeklik oyununu duyurdu. Yeni oyunu bir kez daha sevimli yaratıklarla dolu. Peridot adlı yeni Niantic oyunu, büyülü yaratıkları beslemek, yetiştirmek ve onlarla oynamak ile ilgili olacak.

Niantic’e göre temel önerme şu: “Binlerce yıllık uykunun ardından Peridotlar, eskiden dolaştıkları dünyadan çok farklı bir dünyaya uyanıyorlar ve onları yok olmaktan korumak için insanların yardımına ihtiyaçları olacak.” Pratik olarak konuşursak, bu, onları eğiterek, besleyerek ve onlarla oynayarak yaratıklarla ilgileneceğiniz, en sonunda daha fazla üremeden önce sevimli küçük bebeklerden yetişkinlik dönemlerine kadar büyümelerine yardımcı olacağınız bir serüven anlamına geliyor.

Peridots’un belirleyici yönlerinden biri, her canlının benzersiz olmasıdır. Hepsi farklı görünüyor (el yapımı varlıklar ve prosedürel oluşturma kombinasyonu ile) ve farklı kişilik özelliklerine sahipler. Niantic, onların da kendi DNA’larına sahip olduklarını söylüyor. Tek boynuzlu at veya çita gibi farklı yaratık arketipleri var ve bunlar üreme sırasında tamamen yeni sevimli küçük yaratıklar yaratmak için karıştırılabilir.

(Ve hayır, benzersiz dijital varlıklar olmalarına rağmen, Peridot’lar NFT değiller. Tecrübeli yapımcı Ziah Fogel The Verge’e “Bu gerçekten ilginç bir fikir ve açıkça baktığımız bir şey” diyor. “Ama şu anda, biz gerçekten eğlenceli ve erişilebilir olmasını sağlamak için temel oyun deneyimini test etmeye ve iyileştirmeye odaklandık.”)


Niantic’in önceki oyunları gibi (en son Pikmin Bloom dahil) oyunu oynarken gerçek dünyada dışarı çıkmayı gerektiriyor. Bu, üreme için gerekli olan vahşi doğada yuva aramak veya Peridot’unuzun ihtiyaçlarını yürüyüşe çıkarak veya onun için özel yiyecek bularak karşılamanızı sağlayacak. Ayrıca Peridot’ta bir türün neslinin tükenmesini önleme hikayesine rağmen ölüm olmadığı da belirtilmelidir. Fogel, “Bu oyunda cezalandırıcı bir unsur yok” diyor. “Yaratıklar asla ölmeyecek. Bunun yerine, yaratıklarıyla daha sık oynayan insanları ödüllendirmeye çalışacağız”

Benzer şekilde, Artırılmış Gerçeklik oyunun büyük bir bileşeni gibi görünüyor; Pokémon Go ve benzeri oyunlarda olduğu gibi, deneyimin bir parçası da bu fantastik yaratıkları gerçek dünyada görmek. Peridot, Niantic’in Lightship platformuyla inşa ediliyor ve geliştirici, oyunun sanal yaratıklarının “kir, kum, su, çimen ve bitki örtüsü gibi farklı gerçek dünya yüzeylerini tanıyabileceğini” ve buna göre tepki gösterebileceğini söylüyor.

Pokémon Go’nun çığır açan başarısından bu yana, Niantic çoğunlukla Pikmin, Harry Potter ve yakında Transformers gibi diğer lisanslı hikayelere odaklandı. Peridot, özellikle geliştiricinin Ingress’ten bu yana ilk tamamen orijinal oyunu olacak. Niantic, yeni oyunun belirli bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, Nisan ayında hem App Store hem de Google Play’de “belirli pazarlarda” piyasaya sürüleceğini söyledi.Kaynak

0
0
0
0
0
25
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish