Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

QuakeCon 2022 Ağustos’ta geri dönüyor!

Bethesda Softworks ve id Software’in video oyunu serilerini kutlayan yıllık topluluk etkinliği QuakeCon, bu Ağustos’ta geri dönecek. Geçen yılki etkinlik gibi, QuakeCon 2022 yalnızca dijital olacak, bu da yüz yüze kongre ve BYOC (kendi bilgisayarınızı getirin) LAN partisi olmadığı anlamına geliyor.

QuakeCon 2022, 18-20 Ağustos’ta gerçekleşecek ve muhtemelen Twitch’te yayınlanacak.

Bethesda’nın QuakeCon sayfasında bugün yayınlanan bir açıklamada şirket, bu yılki etkinliğin yalnızca dijital platformda olmasına rağmen, QuakeCon’u 2023’te yüz yüze bir festival olarak geri getirmeye kararlı olduklarını söyledi. QuakeCon 2020 ve QuakeCon 2021, koronavirüs pandemisine yanıt olarak yalnızca çevrimiçi etkinlikler olarak gerçekleşti.

Bethesda, “Sizin gibi biz de bu yıl Dallas’a dönemediğimiz için hayal kırıklığına uğradık” dedi.

QuakeCon 2022, canlı yayın programları, çevrimiçi buluşmalar, eşantiyonlar, hayır etkinlikleri dahil sanal bir BYOC partisi sunacak. Bethesda, bu yılki etkinlik ile ilgili daha fazla ayrıntının Haziran ayında geleceğini duyurdu.

Bethesda Softworks’ün onaylanan kadrosunda Arkane Austin’in açık dünya vampir temalı nişancı oyunu Redfall ve Bethesda Game Studios’un uzay keşif rol yapma oyunu Starfield yer alıyor. id Software’in yeni bir Doom, Quake veya başka bir isim de gelebilecek “uzun süredir devam eden bir aksiyon FPS” üzerinde çalıştığı bildiriliyor.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR