Uncategorized

Scarlet Nexus Xbox Game Pass’e Geldi

Microsoft, 2021 Tokyo Game Show’da Scarlet Nexus’un diğer yeni oyunlarla birlikte PC ve konsollar için Xbox Game Pass’e geldiğini açıkladı.

Microsoft, Scarlet Nexus’un 30 Eylül’de Tokyo Game Show 2021 vitrininde Xbox Game Pass’e geldiğini açıkladı. Scarlet Nexus, insanlığa saldıran bitmek bilmeyen bir canavar sürüsüne karşı son savunma hattı haline gelen psişik güçleri olan bir grup gencin başrolde oynadığı Bandai Namco’nun bir aksiyon RPG’sidir.

Oyuncular, güçlerini medeniyeti korumak için kullanmak adına Diğer Suppression Force’a katılırken Scarlet Nexus kahramanları Yuito ve Kasane arasında seçim yapabilir. Dövüş sistemi, oyuncunun çevrenin bir kısmını düşmanlarına atabilmesiyle, psikokinezi ve telekinezi gücüne dayanmaktadır. Oyun boyunca, partilerine görünmezlik veya pirokinezi gibi çağrılabilecek ek güçler sağlayacak yeni karakterler ekleyecekler.

Scarlet Nexus’un Haziran lansmanında Xbox Game Pass’e geleceği söylendi, ancak bu asla geçmedi ve Bandai Namco bunu doğrudan reddetti. Bununla birlikte, sabırlı oyuncular, söylentinin gerçeğe dönüşmesi için sadece birkaç ay beklemeleri gerektiği için bir kez daha ödüllendirildi. Xbox’ın TGS 2021 vitrini sırasında, Scarlet Nexus’un 3o Eylül’den itibaren PC ve konsollarda Xbox Game Pass için mevcut olacağı açıklandı.

Xbox Game Pass’e gelen tek yeni oyun Scarlet Nexus değil, AI: Somnium Files ve Mighty Goose da abonelik hizmetine geliyor. Ayrıca Deadly Premonition’ın yaratıcısı Swery’s The Good Life’ın lansman sırasında Xbox Game Pass’e geleceği de açıklandı. Back 4 Blood ve Starfield gibi oyunlar da Xbox TGS 2021 etkinliği sırasında yer aldı.

Scarlet Nexus, eleştirmenlerin doğrudan bir savaş mangasından alınmış gibi hissettiren tatmin edici dövüşünü övdüğü, oldukça iyi karşılanan bir aksiyon oyunudur. Uygun şekilde ürkütücü canavar tasarımları ve neon banyolu seviyeleri ile oyunun görselleri de benzersizdir. Bölgedeki başarısı, yerleşik Nintendo ve Sony şirketleri ile karşılaştırıldığında her zaman sönük kaldığından Xbox, bu nesil Japonya’nın konsol pazarına girmeye kararlı görünüyor.

Xbox Game Pass‘in popülaritesinin artması, özellikle Xbox Cloud Gaming’in Japonya’da da mevcut olması nedeniyle, şirketin bölgedeki konumunu güçlendirmeye yardımcı olabilir. Mevcut 30 milyon Xbox Game Pass abonesi, abonelik ücretine değdiğini gösteriyor gibi görünüyor ve Japonya’da ivme kazanırsa bu sayı daha da yükselebilir.

49
2
25
3
50
1
7
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X