Genel Haberler

Steam’in global versiyonu Çin’de yasaklanmış gibi görünüyor

TheGamer’ın bir raporuna göre Steam Global, Çin’de yasaklanmış gibi görünüyor. Şu anda yalnızca 103 oyundan oluşan sınırlı bir oyun kitaplığı sunan Steam Global ülkede ulaşılamıyor. Steam’in yalnızca Çince sürümü erişilebilir durumda.

Data Miner Ricky Owens (aka iFireMonkey) ilk önce yasağı fark etti. Twitter’dan bir tweet ile steame ulaşamadığını duyurdu.

Çin’de bir sitenin engellenip engellenmediğini kontrol eden Compareitech aracını kullanarak bunu dogrulamaya çalışanlar oldu. Siteye “store.steampowered.com” girildiğinde, araç Steam’in ülkenin her yerinde engellendiğini gösteriyor.

Çin’in Steam Global üzerindeki bariz yasağı, ülkenin oyun oynamak için harcadığı zamanı bitirmenin kaba bir yolu. Temmuz ayında Tencent, Çin’in çocukların gece geç saatlerde oyun oynamasını önlemek için belirlediği 22.00’de sokağa çıkma yasağına uymalarını sağlamak için çocukların yüzlerini tarayan bir yüz tanıma teknolojisini kullanıma sundu. Sadece bir ay sonra Çin, reşit olmayanların haftada üç saatten fazla oyun oynamasını kısıtlayan yeni bir kural uygulamaya koydu. Çin daha sonra Fortnite’ı yasakladı.

Kaynak

0
0
0
0
0
24
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish