Haberler

Takımların PMGC 2021 büyük finallerinde yarışmak için Singapur’a gittiği bildirildi.

PUBG Mobil Küresel Şampiyonası (PMGC) 2021 için büyük finaller 21-23 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanından on altı takım 3 milyon doların üzerinde ödül havuzu ve dünya şampiyonu unvanı için yarışacak.

Farklı oyuncuların Instagram gönderilerine dayanarak, takımların bir kısmı rekabet etmek için Singapur’a gidiyor.

Tencent’in espor direktörü James Yang daha önce Dot Esports’a büyük finallerin bazı takımların farklı bir mekana seyahat ederken diğerlerinin yerel olarak yarışacağı yarı LAN etkinliği olarak oynanacağını söyledi. Yang ayrıca mekanda sahne olmayacağını ve takımların kapalı bir ortamda mücadele edeceklerini söyledi. Dünyanın dört bir yanına yayılmış oyuncularla Tencent, ping farklılıklarını ortadan kaldırmak için takımları yakınlaştırıyor.

Alpha7 Esports, Furious Gaming ve Next Rüya Esports oyuncularının son Instagram gönderilerine göre, seçilen yer Singapur gibi görünüyor.

Furious Gaming’den Joaquín “ScreaaM” Escobar’ın Instagram hikayesine göre, Şili merkezli ekip büyük finallerde yarışmak için Singapur’a gitti. Oyuncu, büyük finallerin bitiminden bir gün sonra olan 24 Ocak’ta geri döneceklerini iddia etti. Ayrıca oyunculara finallerde oynamaları için bir OnePlus cihazı verileceğini söyledi. Telefon üreticisi, PMGC 2021’in sponsorlarından biridir.

Bunun yanı sıra Brezilya merkezli Alpha7 Esports’un bir oyuncusu da aynı konuya işaret eden bir Instagram hikayesi yayınladı. Daniel “Mafioso” Henrique, Singapur bayrağı ve yanında bir uçak emojisi bulunan paketlenmiş bir çanta gösterdi.

Kaos Next Rüya, minibüse binen oyuncuları gösteren bir Instagram reelsi de yayınladı. Resimdeki başlık, Singapur’da gerçekleşecek olan PMGC büyük finallerinde yarışmak için ayrıldıklarını gösteriyordu. Resmi Türkçe PUBG Mobile hesabı da buna ateş emojisi ile yanıt verdi.

Tencent, yazı yazılırken büyük finallerin yeri ile ilgili yorum talebine yanıt vermedi.

Singapur’un büyük finaller için bir mekan olması şaşırtıcı değil. Ülkenin turizm kurulu, 2021 boyunca e-sporları destekledi ve Güneydoğu Asya ülkesi Free Fire World Series, M3 World Championship ve Horizon Cup gibi birçok LAN etkinliği için popüler bir yer.

Hangi takımların büyük finallerde yarışmak için Singapur’a seyahat edeceği belli değil. Kaos Next Rüya, Alpha7 ve Furious Gaming sırasıyla Türkiye, Brezilya ve Şili’de bulunuyor.

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR