E-SPOR Haberler MOBA

Türk League of Legends efsanesi FabFabulous bu yıl profesyonel bir takımda oynamayacak!

Asım “fabFabulous” Demir (LoL severler arasında “fabFab” olarak bilinir) Perşembe günü yaptığı açıklamada, 9 yıllık kariyerinin ardından bu yıl bir takımda oynamayacağını açıkladı. Türkiye League of Legends sahnesinde bazı isimler var ki, insanlara onları sorduğunuzda, düzenli olarak esporu takip etmeseler bile onlar hakkında bir şeyler biliyorlar. Herhangi bir League of Legends oyuncusuna Faker, Uzi veya Bjergsen hakkında soru sormak gibi. fabFab bu isimlerden biri, ancak değişiyor gibi görünüyor.

“Bu yıl oynamayacağım, yayınlarımda görüşürüz” açıklaması hayranlar arasında şaşkınlık ve şokla karşılandı. Geçen yıl FabFabulous ve Dark Passage (2021’de iki kez 5. sırada bitirerek playofflara kaldılar) için o kadar iyi bitmemiş olsa da, insanlar onun 2022’de Dark Passage veya başka bir Türk takımında oynamasını bekliyordu.

TCL kupasını 7 defa kaldırmanın yanı sıra 2014’ten bu yana fabFab, ülkesini temsilen sayısız Dünya Şampiyonası’na da katıldı. İrfan “Armut” Tükek ve Can “Closer” Çelik gibi Türk oyuncuların yanı sıra League of Legends sahnesindeki en başarılı Türk oyunculardan biri olarak kabul ediliyor.

2022, dünyanın dört bir yanındaki deneyimli oyunculara pek nazik davranmadı. FabFab, 2022’de forma giyemeyecek tek kişi değil, 2022’de bir takımda oynamayan oyuncular listesinde Mihael “Mikyx” Mehle, Nicolaj “Jensen” Jensen ve Yiliang “Doublelift” Peng ile birlikte bir başka isim. Bir gün eski yetenekleri yeni süperstarlarla birlikte görmeyi umuyoruz.

Kaynak

0
0
0
0
0
10
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish