Haberler

Türkiye de Yasaklı Oyun “Tell Me Why” Hikayesi ve Neden Yasaklandığı !

Tell Me Why popüler Life is Strange serisinin arkasındaki stüdyo olan DONTNOD Entertainment‘ın en son macera oyunu. Bu samimi gizemde, Tyler ve Alyson Ronan, yeni bir araya gelen ikizler, sevgi dolu ama sorunlu çocukluklarının anılarını ortaya çıkarmak için doğaüstü bağlarını kullanırlar. Küçük bir Alaska kasabasında geçen Tell Me Why, gerçekçi karakterler, yetişkin temaları ve büyüleyici seçenekler sunuyor. Geçmişin anılarını çağırarak, seçimleriniz ikizler arasındaki ilişkiyi etkileyecek, bağlarının gücünü belirleyecek ve yaşamlarının gidişatını çizecektir.

Geçmişi yeniden yaşayın, gerçeği keşfedin ve geleceğinizi şekillendirin.
  • Gerçeği keşfedin – İkizlerin doğaüstü bağını kullanarak çocukluklarının karışık anılarını yeniden yaşayın ve keşfedin.
  • Hikayenizi şekillendirin – Tyler ve Alyson’ın geleceklerini etkileyecek seçimlerle olan ilişkisini etkileyin.
  • Daha da fazla sırrı keşfedin – Anlatının derinliğini güçlendiren bulmacaları çözün ve ikizlerin fantastik dünyası Goblinler Kitabı’na bir portal açın.
Hayattan daha doğru karakterler ve ortamlarla tanışın.
  • Benzersiz karakterler – Bağlantılar kurun ve sevimli ve gerçekçi karakterlerle gizemleri çözün.
  • Alaska’nın ihtişamı – Küçük bir Alaska kasabasındaki yerleri 4K ve HDR olarak güzel bir şekilde detaylandırarak keşfedin.

Polis memurunun anlat bakalım çocuk, neler oldu? sorusuna, çocuğun, “Ben katilim, ben annemi öldürdüm” şeklinde verdiği yanıtla hikaye başlıyor. Bu sağlam giriş sahnesi sayesinde “Tell Me Why” daha ilk dakikada oyuncuyu etkilemeyi başarabiliyor.

Bir hikayeden daha fazlası – DONTNOD Entertainment ve Xbox Game Studios, gerçekçi ve düşünceli bir deneyim yaratmak için kültür, zihinsel sağlık ve cinsiyet uzmanlarıyla ortaklaşa güçlü araştırmalar yapıldı.

Steam ve Xbox Store İlk bölümü ücretsiz sunulmuş olmasına karşın oyun transseksüellik “LGBT” içerdiği için ülkemizden erişim tamamen kapatılmış durumda. Bu yüzden resmi, yani normal yollardan hem Steam sayfasına hem de Xbox Store sayfasına ulaşılamıyor. Tabi ki VPN gibi uygulamalar ile oyuna erişmek mümkün VPN kullanarak başka ülkenin mağazasından ürün almak Steam kuralları aykırı ve yasak diye biliyoruz. Bu yüzden bu yöntemi de Steam hesabınızın güvenliği nedeniyle önermiyoruz.

Oyunu Vpn ile Steam Hesabınıza Eklemenin Yöntemi:

1- İlk olarak bir VPN uygulaması indirin veya Opera Gx tarayıcısının VPN özelliğini kullanabilirsiniz.

  • Opera internet tarayıcısını indirin.
  • Kurulumunu tamamlayın.
  • Tarayıcıyı açın.
  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • VPN özelliğini aktif olarak işaretleyin.

2- “Opera Gx VPN aktif konumdayken Ctrl+Shift+N basarak Gizli sekme açalım” ve Steam’de oturum açmadan Tell Me Why Steam Sayfasına gidin ve oyunu edinmek için “Oyunu Oyna” tuşuna basın.

3- Aşağıda gördüğünüz ekran gibi olduysa doğru yaptınız demektir. İlk önce VPN’i kapatın. Sonra ileri ileri diyerek oyunu kurun.

4- Oyun başlatılmaya hazır. “Oyna” diyerek oyuna başlayalım. Buradan sonra VPN’e gerek yok.

Avatar for Thebabutza

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR