Haberler

VALORANT: Chamber’a yeni nerfler gelmeye devam ediyor!

Geliştirici Riot Games bugün yaptığı açıklamada, VALORANT ajan listesindeki yeni karakterlerin birçoğunun gelecekte değişikliklerden etkileneceğini duyurdu.

Riot, ”Ajanların Durumu” blog yazısında, geliştiricilere göre Chamber’ın “çok güçlü” olduğu için sinir krizi geçirildiğini açıkladı. Bu arada, Cypher güncellenebilirken Fade gibi diğer ajanlar için gelecekte ince ayarlar yapılacak.

Chamber, alan tutma ve herhangi bir tehlikeden anında kaçmasına izin veren ışınlanma yeteneği ile dereceli ve profesyonel oyunda en popüler ajanlardan biri oldu. Chamber’ın dört yeteneğinin hepsi geçtiğimiz Yama 5.03’te oldukça sert bir şekilde nerflenmişti.

İlginizi Çekebilir: VALORANT 5.03 Yama Notları

VALORANT

Chamber, hala profesyonel oyuna hakim olduğu için gelecekte daha fazla nerfe maruz kalacak. RunItBack.gg‘e göre Chamber, 31 Ağustos’ta başlayan VALORANT Champions’ta en popüler ajan seçildi.

Fade, yüzde 54,29 seçme oranıyla Champions’taki en popüler ikinci ajan oldu. Oyuna tanıtıldığından beri ezici bir varlığı olduğu için, Riot Türk ajan için bazı nerfler getirebilir. Riot, Fade’in öncü rolünün bazı alanlarında aşırı performans gösterdiğini ve yetenek setinin gelecekte “ayarlanacağını” söyledi.

Öte yandan Cypher, tüm gözcüler arasında en düşük oran olan yüzde 6.92 ile Champions sırasında en düşük seçim oranlarından birine sahip. Bu ajanda gelecekte değişikliklerle karşılaşabilir ancak Riot şimdilik ayrıntı vermedi. Riot, “Bir yandan da bir gözümüz Cypher’da. Gözcü kadrosundaki yerini güçlendirmek için nelere ihtiyacı olabileceğini anlamaya çalışacağız.” dedi.

Riot, Phoenix gibi ajanlarda yapılan önceki değişikliklerin, düellocunun sıralamadaki kazanma yüzdesinin artmasıyla da başarılı olduğunu söyledi.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR