E-SPOR Haberler MOBA

Worlds 2021, EDG ve DWG KIA arasındaki final 4 milyonluk rekor izlenme sayısına ulaştı

Dünya, EDward Gaming’in ilk Dünya Şampiyonası zaferini gördükten sonra İzlanda’daki konfetiler hâlâ yerden süpürülüyor. Yılın en büyük League of Legends etkinliği çok sayıda seyirci getirdi ve beklendiği gibi turnuvanın final serisi daha fazla izlenme rekoru kırdı.

Esports Charts’a göre, EDG ve DWG KIA arasındaki 2021 Dünya Şampiyonası finalleri, Çin platformları hariç dört milyonun biraz üzerinde en yüksek izleyici kitlesine ulaştı ve Lig e-sporları için yeni bir rekor kırdı. Seri, her oyunun iki finalist arasında ileri geri gittiği heyecan verici beş oyuna ulaştı.

Ondan önce, T1’in klasik yarı final serisi DWG KIA’ya karşı 3,5 milyonluk etkileyici bir zirve ile 2021 Worlds için en yüksek izleyici sayısına sahipti. Birçok kişi, iki süper yıldız arasındaki sembolik bir “meşalenin geçişi” ayininde Faker’ın ShowMaker’a karşı savaşını izlemek için izledi.

Bununla birlikte, Lig için önceki en yüksek rekor, 2019 Dünya Şampiyonası yarı finallerinde karşı karşıya geldiklerinde T1 ve G2’ye aitti. Bu seri çarpıcı bir 3,9 milyon en yüksek izleyici kitlesine ulaştı ancak sonunda uzun zamandır gördüğümüz en iyi beş oyunlu serilerden biri tarafından yenildi.


Kaynak

0
0
0
0
0
36
0

Bir cevap yazın

X