Haberler

Xbox Cloud Gaming artık Microsoft Edge aracılığıyla Steam Deck’i destekliyor

Microsoft, Xbox Cloud Gaming’in Steam Deck’te çalışmasını sağlamak için Valve ile yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. Steam Deck kullanıcıları Xbox oyun yayın hizmetine erişebilse de, oyun oynamak için elde tutulan kontrolleri kullanmak mümkün değildi. Microsoft, Steam Deck için Microsoft Edge’in tam destek içeren bir beta sürümünü yayınladı.

Microsoft Edge topluluk yöneticisi Missy Quarry, “Steam Deck için Microsoft Edge Beta aracılığıyla Xbox Game Pass Ultimate ile Xbox Cloud Gaming (Beta) için destek sağlamak üzere Valve ve Xbox Cloud Gaming ekibiyle yakın bir şekilde çalıştık” diyor. “Linux oyun topluluğunda yeni fırsatlar açabileceğini düşündüğümüz için bu konuda özellikle heyecanlıyız.”

Bir dizi Xbox Game Studios oyunu Steam Deckte yerel olarak çalışabilirken, Xbox Game Pass Steam’de mevcut değil, bu nedenle abonelerin oyunları Microsoft’un hizmetinden yayınlaması gerekecek.

Microsoft Edge’in Linux sürümü artık Steam Deck kontrolleri için destek içeriyor ve bu sürümü SteamOS’un Discover Software Center bölümünden edinilebilirsiniz. Microsoft ayrıca, gelecekte erişimi kolaylaştırmak için Steam Deck’te Xbox Cloud Gaming bağlantısı oluşturmaya yönelik ayrıntılı talimatlara sahiptir.

Microsoft’un Xbox Cloud Gaming için en son Steam Deck desteği, şirketin elde taşınır cihazlar için Xbox Game Studios oyunlarını detaylandırmasından sadece haftalar sonra geliyor. Steam Deck artık Windows’u da çalıştırabiliyor ve bu da Xbox Game Pass oyunlarına erişmenin başka bir yolunu sunuyor. Valve CEO’su Gabe Newell, Microsoft’un PC Game Pass’i Steam’e getirmesine yardımcı olmaktan “çok mutlu” olduğunu söyledi, ancak bu gerçekleşene kadar Xbox Cloud Gaming ve Steam Deck’teki Windows şu anda tek uygulanabilir yöntemler.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR