Haberler MOBA

Ahri’nin popülaritesi, League of Legends’ın yeniden Ahri için çalışmasının ardından yükseldi!

Dokuz Kuyruklu Tilki’nin ruhu, Sezon 12 metasına doğru koştu.

İkonik League of Legends büyücüsü Ahri, şampiyonu sözde suikastçı seçimi yerine yüksek hareket kabiliyetine sahip, sürdürülebilirlik odaklı bir orta koridor oyuncusuna dönüştüren iddialı bir yeniden çalışmanın ardından 12. Sezonda yeni zirvelere ulaştı.

Riot Games, League Patch 12.3’te Ahri için nispeten büyük bir “yenileme” yayınladı ve değişiklikler çoğunlukla “mobil büyücü kimliğine eğilme” üzerine odaklandı.

İki hafta sonra, popüler Nine-Tailed Fox gelişiyor. Halihazırda Lig’in açık ara favorisi olan Ahri, bu güncelleme döngüsünde yüzde 15,28 gibi yüksek bir seçme oranına ulaştı. 12.3 değişikliklerinden önce, vastayan tercih ettiği orta koridor rolünde yüzde beşin üzerine zar zor gidiyordu. Lig istatistik sitesi Lolalytics’e göre, artık oyunların yüzde 16,84’ünde daha yasaklandı.

Ahri’nin popülarite artışına ek olarak, artık daha fazla zaferin tadını çıkarıyor. Ünlü Dokuz Kuyruklu Tilki, yaptığı değişikliklerden sonra yaklaşık dört puan artışla yüzde 53.56 kazandı.

Vastayanların yeni keşfedilen gücü, onu profesyonel oyuncular için de uygun bir seçim haline getirdi. 12.3’ün 1 Şubat’ta yayınlanmasından bu yana, on yaşındaki şampiyon Avrupa, Kuzey Amerika, Kore’nin ikinci bölümü ve Japonya ve Okyanusya gibi küçük bölgelerde 45 kez oynandı. Profesyonel oyun istatistik sitesi Gol.gg, Ahri’nin şu ana kadar bu oyunların yüzde 51,1’ini kazandığını ve 33 kez daha yasaklandığını bildirdi.

Vastaya’nın bu yılki en yüksek profilli görünümü, Rogue orta koridor oyuncusu Emil “Larssen” Larssen’in ekibinin Astralis’e şok kaybında onu oynadığı zaman LEC’de geldi.

Ahri’nin yeniden çalışması, bazı yeteneklerini etkiledi. Öz Hırsızlığı pasifi, nihai değişikliklerine de bağlı olan daha fazla “parçaya” odaklanmak için elden geçirildi. Q, W ve E’si ile sağlık ve zırh temel istatistikleri de elden geçirildi.

Lig tasarımcısı Bryan “Axes” Salvatore, “Daha önce rezonansa girdiği oyuncular artık ondan zevk almıyor” dedi. “Amaç onu [tekrar] eğlenceli hissettirmekti.”

Riot Games, büyücüyle de bitmekten çok uzak. Lig kadrosuna ilk olarak Aralık 2011’de katılan Ahri, bu yıl içinde animasyonları, görsel tasarımı ve açılış sanatları için “Caitlyn düzeyinde” bir revizyona girecek.

Riot’un kişiselleştirme ve etkinliklerden sorumlu ürün sorumlusu Jonathan Belliss, “Bu yıl, Lig’deki eski ama en popüler şampiyonlarımızdan biri olan Ahri’ye odaklanacağız” dedi. “Sırt animasyonları yok ve sahip olduğu animasyonlar, yalnızca temel görünümü için değil, aynı temeli kullanan tüm epik görünümler için de son derece eskimiş gibi görünüyor. Bu yıl içinde Ahri için Caitlyn düzeyinde bir güncelleme görmeyi bekleyebilirsiniz.”

Görsel güncelleme yayınlanmadan önce bile, Riot, Ahri’nin yeni değişikliklerinden ve bunların nasıl ortaya çıktıklarından zaten memnun: “Şimdiye kadar,” dedi dev Riot Ray Yonggi, “oldukça güçlü görünüyor.”
Kaynak

0
0
0
0
0
12
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish