Haberler

Alanzq, ilk Legends of Runeterra Dünya Şampiyonu oldu

Legends of Runeterra’nın ilk Dünya Şampiyonası serisi bugün Alanzq’ın 2-1’lik yakın bir galibiyetle Yamato’ya karşı nihai zaferini kazanmasıyla sona erdi. Her iki yarışmacı da finallere benzersiz ve ilginç desteler getirdi ve Alanzq, hem Akshan/Sivir Demacia hem de Ezreal Curious Shellfolk’u ilk 16’ya getiren tek oyuncu oldu.

Bu eşleşme, Alanzq ve Yamato’nun turnuvadaki ilk karşılaşması değildi. İkili, C Grubu ilk 16 maçında bir araya geldi ve Japonya’yı temsil eden Yamato, her iki serideki ilk maçı aldı.

Alanzq’ı turnuvadan eleyecek final maçında durum kasvetli görünüyordu. Ancak Caitlyn’in Flashbomb tuzakları onun için bir geri dönüş olasılığı açtı ve rüzgarı arkasına aldı.

Bu zaferle Alanzq, 40.000$’ı ve LoR’un ilk dünya şampiyonu olmanın gururunu evine götürüyor.

Worlds sona ermiş olsa da, rekabete girme şansı asla bitmez. Kendiniz yarışmak istiyorsanız, Last Chance Qualifier’ı kazanmak veya sıralamada ilk 700’ü bitirmek, 9 Ekim’de Beyond the Bandlewood Seasonal Tournament’ta yarışmanıza izin verecektir.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR