Haberler

The Last Of Us PS5/PC Remake Onaylandı

The Last of Us remake resmi olarak çıkıyor. Dün erken saatlerde bir sızıntının ardından Summer Game Fest Live, The Last of Us Part 1’in hem PS5 hem de PC için remake sürümünün yapıldığını doğruladı. Açıklama, oyunun bir PlayStation Store listesinde erken keşfedilmesinin ardından geldi ve beraberinde bir fragman sızdırılmıştı. Sızıntıda söylendiği gibi, oyunun 2 Eylül’de PS5 (ve daha sonra PC) için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Oyun “sıfırdan PlayStation 5 için oluşturuldu” ve diğer iyileştirmelerin yanı sıra güncellenmiş ve geliştirilmiş AI ve 60 fps desteğine de sahip olacak. Fragmanda çıkış tarihi yer almasa da The Last of Us’ın PlayStation 5 sürümüne ek olarak PC’ye de geleceği ortaya çıktı. Ancak geliştiriciler, PS5’in piyasaya sürülmesinden “kısa bir süre sonra” PC’ye geleceğini söyledi. Left Behind DLC’si, The Last of Us remake’ine dahil olacak.

Naughty Dog bir blog yazısında, “Bu tek oyunculu deneyimde daha da fazla kişinin oyundan zevk almasına izin vermek için modernize edilmiş oyun, iyileştirilmiş kontroller ve genişletilmiş erişilebilirlik seçenekleri uyguladık. Efektler ve dövüşler iyileştirildi. PS5’in güçlü donanımından yararlanarak 3D Ses, dokunsal ve uyarlanabilir tetikleyiciler de uyguladık. Hem geri dönen hem de yeni oyuncular, The Last of Us Part I’in(Left Behind DLC’si dahil) her ikisinin de geliştirilmiş sürümünü deneyimleme fırsatına sahip olacaklar.

Bu, PlayStation’ın en büyük özel oyunlarından bazılarını PC’de yayınlamaya yönelik devam eden eğilimini devam ettirerek, daha geniş bir kitlenin hikaye açısından zengin oyunlarını deneyimlemesine olanak tanıyacak.

Standart, Digital Deluxe ve Firefly Edition sürümleri dahil olmak üzere oyunun birden fazla sürümü yolda. Digital Deluxe sürümü, aşağıdaki öğelerin “erken kilidini açma” özelliğiyle birlikte geliyor:

  • Artan Üretim Hızı Becerisi
  • Artan İyileştirme Hızı Becerisi
  • 9 mm Reload Hızı Arttırma özelliği
  • Tüfek şarjör Arttırma özelliği
  • Explosive Arrows Gameplay Modifier
  • Titreme Punk Filtresi
  • Speedrun modu
  • Altı Silah Kostümü: Black Gold 9mm Tabanca, Silver Filigree 9mm Tabanca, Rubber Tactical Shotgun, Sculpted Oak Shotgun, Arctic White Bow, Carbon Black Bow

Yalnızca ABD’de direct.playstation.com üzerinden satışa sunulacak olan Firefly Sürümü, erken kilit açma özelliklerini, bir Steelbook kasası ve yeni sanata sahip Last of Us: American Dreams 1-4 çizgi romanlarını içeriyor.

Ek olarak, PS5 için The Last of Us remake’in herhangi bir sürümü için ön siparişler şu öğelerle birlikte gelecek:

  • Beceri setinizi yükseltmek için Bonus Takviyeler
  • Cephaneliğinizi yükseltmek için Bonus Silah Parçaları

Kıyamet sonrası Amerika’da geçen The Last of Us, Joel adında bir adamı ve onun asabi, kızı gibi olan yol arkadaşı Ellie’yle birlikte dünyayı harap eden mantar salgınına çare bulmak için ülkeyi dolaşırken ki hikayesini anlatıyor.

Sony, 2014’te oyunun Last of Us Remastered sürümünü yayınladı. Naughty Dog’un yaklaşan projelerinden bir diğeri: Last of Us çok oyunculu modu geliştiriliyor. Oyun normal seriden ayrı bir şekilde piyasaya sürülecek.

Summer Game Fest Live’dan daha fazla haber için TheGamerStation‘ın diğer haberlerine göz atın.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR