Haberler

Netflix Yeni Mobil Oyun Stüdyosu Açıyor

Netflix platformunun mobil oyunlara yönelmesi, orijinal yayın anlaşmalarıyla birlikte Into the Breach ve Before Your Eyes gibi başarılı oyunları getirmek için akıllı ortaklıklar yapmasıyla eleştirel olarak iyi karşılandı. Ancak şirket şimdi yeni inşa ettiği dahili stüdyosu ile bir sonraki adımı atmaya hazırlanıyor.

Duyuruya göre, yeni stüdyoya daha önce Zynga ve EA’da genel müdürlük yapmış olan Marko Lastikka başkanlık edecek. Bu, Netflix’in Helsinki’deki ikinci stüdyosu olacak, ancak bu yılın başlarında Next Games’i satın aldıktan sonra sıfırdan başladığı ilk stüdyo olacak. Bu iki Helsinki geliştiricisi, Netflix’in oyun stüdyoları portföyündeki Night School Studio ve Boss Fight Entertainment’a katılacak.

Duyuru ayrıca bunun erken bir adım olduğunu, oyun geliştirmenin yıllar alabileceğini ve yeni stüdyodan gerçek ürünleri görmeye başlamamızın biraz zaman alabileceğini belirtiyor.

Netflix, oyun tekliflerini standart abonelik hizmetinin bir parçası olarak değerlendirdi ve oyun indirmelerini olağan film ve TV akışının üzerine bir katma değer olarak sundu. Oyunlar yalnızca mobil cihazlar içindi ve Netflix uygulaması üzerinden giriş yaparak erişilebilir durumdaydı. Şirket modeli ayrıca popüler Apple Arcade modelini taklit ederek oyuncuların reklamlarla ugraşmamasını ve oyunlarının mikro dönüşüm içermemesini sağladı.

İlginizi Çekebilir: Ubisoft oyunları Netflix’e geliyor!

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR