Haberler

2K Games’in Rocket League ile rekabet edecek bir oyun üzerinde çalıştığı bildiriliyor

2K Games, Rocket League’e doğrudan rakip olabilecek, muhtemelen oynaması ücretsiz yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Bu haber, endüstrinin içinden yani Tom Henderson’dan geliyor ve birden fazla kaynağın kendisine şu anda Gravity Goal olarak adlandırılan yeni oyunun, Rocket League’e meydan okumak için geliştirildiğini bildirdiğini bildiriyor.

Henderson’a göre Gravity Goal, oyuncuların bir topu kovaladığı ve araçlarıyla vurarak bir gol atması gereken mevcut formatıyla Rocket League’e oldukça benziyor. Buna bire bir, ikiye karşı iki ve üçe karşı üç eşleştirme formatları dahil. Ancak bildirildiğine göre, Psyonix’in imza arabalarını “Tron benzeri motosikletler” ile değiştiriyor.

Tron tarzı motosikletler sadece araç dövüşlerinin tarzını değiştirmeyecek, aynı zamanda 2K’nın Tron serisinin Identity Disc konseptini alıp oyuna eklediği bildiriliyor. Henderson, “parlak LED ışıklı neredeyse hokey disklerine benzediğini” söylediği bu diskler de dahil olmak üzere oyuna erken bakışları detaylandıran kaynaklar tarafından sağlanan görüntüleri gördüğünü belirtiyor.

Diskler, oyunculara oyun sırasında atabilecekleri ve topu kovalarken rakip oyunculara zarar verebilecekleri ve ayrıca vurulduklarında araçları yavaşlatabilecekleri veya durdurabilecekleri bir tür silah verecek. Bu faktörler büyük ölçüde diski atan oyuncunun ne kadar hızlı gittiğine göre belirlenecek ve buna göre ölçeklenecek.

Gravity Goal ile ilgili ek ayrıntılar paylaşılmadı ve 2K oyunun varlığını doğrulamadı. Ancak bu rapor, oyunun 2021’in sonlarında kapalı bir alfa testi yaptığını listeliyor, bu nedenle yakın gelecekte PC ve konsollarda yayınlanması için açıklanabilir.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir