Aksiyon Genel Haberler

Baldur’s Gate: Dark Alliance sonunda PC’de

Sürpriz! PS2 dönemi aksiyon RPG’si bugün Steam, GOG ve Epic‘te çıktı.

Baldur’s Gate: Dark Alliance, 2001’de Xbox ve PlayStation 2‘de çıkış yapan BioWare’in büyük Dungeons & Dragons macerasının bir aksiyon-RPG yan ürünü. Bu yılın başlarında, yeniden düzenlenmiş bir sürüm PlayStation ve Xbox konsollarında sürpriz bir şekilde göründü ve yayıncı Black Isle Studios , PC’ye de çıkacağını doğruladı . Ve şimdi elimizde sürpriz bir görüntü daha var: PC versiyonu bugün çıktı.

Dark Alliance, ona ilham veren Baldur’s Gate oyunlarından oldukça farklıdır ve RPG’ye göre aksiyona güçlü bir vurgu yapar. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç özelleştirilebilir karakter – bir elf büyücü, bir cüce savaşçı ve bir insan okçu – ve Baldur Kapısı’nın altındaki lağımlardan Burning Eye Dağı’nın zirvesine ve Karanlıkaltı’nın kendisine üç bölümlük bir yolculuk sunuyor. Kampanyayı tek başınıza veya iki oyunculu yerel işbirliği modunda üstlenebilirsiniz ve Steam sürümü Remote Play’i destekler, böylece başka bir yerde olsalar bile bir arkadaşınızla maceraya gidebilirsiniz.

Baldur’s Gate: Dark Alliance 30 dolara gidiyor ve yalan söylemeyeceğim, bu fiyat beni biraz erteliyor. 4K makyaj güzel, ancak özünde 20 yıllık bir PS2 oyunu olmaya devam ediyor ve daha önce hiç PC’de olmadığı için büyük ölçüde dikkate değer. Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition , tam RPG deneyimi istiyorsanız sadece 20 $ ve sadece geri tepmek için bir aksiyon RPG arıyorsanız daha ucuz, daha modern seçenekler mevcut.

Yine de, nostalji ya da merak sizi zorluyorsa ya da bunun gerçekleşmesi için yirmi yıldır bekleyen zorlu bir tamamlamacıysanız, sonunda büyük gününüz geldi. Baldur’s Gate: Dark Alliance şu anda Steam ve GOG’da mevcut ve ayrıca Epic Games Store’a gidiyor.

Kaynak

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR