Haberler

BBL’den QutionerX, Guild serisi ve sonraki rakipleri hakkında konuştu

VALORANT Champions Turu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Challengers’ın başlangıç haftası Türk hayranlar için izlemesi zor oldu. Her iki temsilcisi SuperMassive Blaze ve BBL Esports, haftayı 2-0’lık bir mağlubiyetle kapattı.

BBL’nin yeni Jett oyuncusu Doğukan “QutionerX” Dural, grupta karşılaşmak istediği Guild Esports karşısında yaşadıkları ağır yenilgiyi ve EMEA takımlarına karşı oynamakla Türkiye elemelerinde oynamak arasındaki farkları anlattı. Ayrıca BBL hayranlarına kısa ama etkili bir mesaj bıraktı.

QutionerX şimdiden hedeflerini belirledi: Diğer Türk temsilciler, SuperMassive Blaze. “Onlara karşı oynadığımız son seride hastaydık” dedi. Şimdi onlarla eşit şartlarda bir seri oynamak istiyorum” dedi.

Ayrıca eski takım arkadaşları CyderX ve Izzy ile bir kez daha yüzleşmek istediğini, artık onu geri düşürecek bir hastalığı olmadığını belirtti.

QutionerX, kendisini pek etkilemese de, Türk ve yabancı takımlarla oynamak arasındaki farkları da derinlemesine ele aldı.

“Benim için Türklere karşı oynamakla yabancılara karşı oynamak arasında o kadar büyük bir fark yok” dedi. Jett oyuncusu olarak Türk takımlarına karşı koymak çok kolay olduğu için burada biraz daha gerilim var. Bir Türk oyuncudan bana hangi becerilerin atılacağını tahmin edebildiğim için Jett olarak çok rahatım.

Ama burada çok farklı şeylerle karşılaşabiliriz. Mesela bugün bizim dizimizde A Lobby’yi farklı bir şekilde ele aldılar. Farklı şeylerle karşılaşabiliriz ama bence Türkler yabancılardan daha iyi nişan alıyor. Ben hala bunun arkasındayım.”

Kimin bana karşı olduğu umurumda değil, dedi. “Kimseden korkmayacağım ya da geri adım atmayacağım. Ben de kimseyi küçümsemeyeceğim. Herhangi bir rakibe karşı oynayacağımız oyunun aynısını oynayacağız, en azından ben öyle görüyorum.”

Bu röportaj için son sözleri olarak, dünya çapında bu turnuvayı izleyen birçok BBL hayranına bir mesaj bıraktı. Türk takımlarının turnuvalarda gösterdiği uyum yeteneğini ve çabalarının karşılığını zaman içinde alacağına inandıklarını ustaca aktaran oldukça kısa bir mesaj:

”Sakin Olun!”


Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR